INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Trzecia Niedziela Adwentu – 13 XII 2020 r.

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete– „radujcie się”. Bliskość Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
 1. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Ksiądz Prymas zachęca do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pomięci Narodowej, dotyczącej uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności.” Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
 1. RORATY w naszym kościele: od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i o 17.00 z udziałem dzieci. Zapraszamy.
 1. SPOWIEDŹ ADWENTOWA: codziennie od poniedziałku do soboty: 6.30 – 7.00; 16.30 – 17.00; 18.00 – 18.30. W tym roku nie będzie przed Świętami dodatkowego dnia na spowiedź
  z udziałem zaproszonych kapłanów. Pamiętajmy o uporządkowaniu własnego wnętrza, aby Zbawiciel narodził się również i w naszych sercach!
 1. W czwartek, 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece Opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 1. Przypominamy, że do 20 XII trwa zbiórka odzieży zimowej (nowych czapek i nowych rękawiczek) oraz produktów długoterminowych (artykułów spożywczych, środków czystości itp.) w ramach akcji Caritas „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Produkty możemy składać w specjalnie przygotowanym do tego celu kartonu.
 1. W kruchcie kościoła są jeszcze do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”: Duża świeca – 15 zł, mała – 7 zł oraz opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna).
 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy dzisiejszą ofiarą na tacę wsparli materialnie parafialną świątynię.
 1. Zgodnie z wytycznymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie wobec trwającej pandemii, zbliżająca się wizyta duszpasterska tzw. kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Ze względu na obostrzenia sanitarne tegoroczna wizyta odbywać się będzie wyłącznie na indywidualne zaproszenie przez daną rodzinę lub osobę. Dlatego już trwają w naszej parafii zapisy Rodzin/Osób, którzy pragną przyjąć kapłana z błogosławieństwem. Można to uczynić osobiście w zakrystii bądź kancelarii parafialnej, telefonicznie pod numerem 34 324 11 87
  w dni powszednie w godzinach od 9.30 do 11.00 lub 16.00 do 17.30, mailowo na adres parafiaswjakub@gmail.com. Zgłoszenia przyjmujemy do końca roku 2020. Po przyjęciu zgłoszeń dnia 3 stycznia 2021 r. podany zostanie plan wizyty duszpasterskiej. Pozostałych Parafian odwiedzimy, gdy zmieni się sytuacja epidemiczna w naszym kraju.
 1. Zachęcamy do nabycia katolickiego tygodnika Niedziela oraz Mojego Pisma Tęcza dla dzieci.

Do wieczności Bóg powołał: Śp. Mariannę Bednarską

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…