Informacje duszpasterskie Święto Chrztu Pańskiego – 08.01.2023r.

Informacje duszpasterskie na Święto Chrztu Pańskiego Niedziela – 08.01.2023 r.

 

  1. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres Bożego Narodzenia, jednakże w Polsce, szopki Bożonarodzeniowe i śpiew kolęd pozostają aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Kontynuujemy wizytę duszpasterską tzw. „kolędę”. Jej program dostępny jest na stronie internetowej parafii, profilu na facebook’u, w gablocie oraz na afiszach w kruchcie kościoła.
  3. W najbliższą sobotę od 15 będziemy odwiedzać rodziny, które zgłoszą chęć przyjęcia kapłana, a są zamieszkałe w kamienicach, a także, które z rożnych względów nie mogły wcześniej nas przyjąć.
  4. Na czas „kolędy” kancelaria parafialna otwarta będzie od poniedziałku do soboty od godz. 7.30 do 8.00 oraz 19.00 do 19.30.
  5. Parafialna katecheza chrzcielna w miesiącu będzie w środę 25 stycznia o 19.15 w salce na plebanii.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”. W niej Artykuły: „ …aż̇ do śmierci”; „Gdy rodzice nie chcą̨ ochrzcić dziecka”; „Ksiądz w okopach”.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Biały. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.