INFORMACJE DUSZPASTERSKIE Pierwsza Niedziela Adwentu – 29 XI 2020 r.

  1. Rozpoczynamy Adwent– czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Hasłem programu duszpasterskiego na nadchodzący rok będzie „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. I Niedziela Adwentu to Niedziela Trzeźwości.
  1. W Adwencie tradycyjnie odprawia się Mszę świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, zwaną roratami. W naszym kościele Msza święta roratnia będzie o godz. 7.00 i o 17.00 dla dzieci. W tym roku w związku z trwającą pandemią Msza Św. o godz. 17.00 będzie odprawiana w kościele a nie jak wzorem lat ubiegłych w kaplicy na plebanii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy o przygotowaniu w swoich domach symboli adwentowych: wieńca, świecy, lampionu.
  1. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła; w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera a w piątek św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.
  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy: pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy wspólnotę Bractwa Eucharystycznego na Godzinę Świętą o 17.30 i Mszę o godz. 18.30. Pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.30 do 18.00. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy od godz. 8.30. Bardzo prosimy o potwierdzenie telefonicznie przyjęcia księdza
    z posługą sakramentalną do czwartku.
  1. W przyszłą niedzielę 6 grudnia, jako drugą niedzielę adwentu, jak co roku, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji o 16.45.
  1. W kruchcie kościoła są już do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”: Duża świeca – 15 zł, mała – 7 zł oraz opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna). 
  1. Od dzisiejszej niedzieli aż do 20 XII wraz z Caritas Arch. Częstochowskiej będziemy przeprowadzać zbiórki żywności, artykułów chemicznych oraz skarpet i czapek (nowych) dla bezdomnych w ramach IV Światowego Dnia Ubogich „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Będzie to akcja długoterminowa, podczas której będziemy przekazywać te produkty osobom potrzebującym przez cały okres zimowy. Osoby pragnące włączyć się w akcje prosimy o składanie darów w kartonie umieszczonym na końcu kościoła. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
  1. Nowy nr. tygodnika „Niedziela” z bardzo ciekawymi artykułami o Adwencie oraz płytą ODDANIE33 to 33 dni rekolekcji, które przygotowują nas do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. To dobry sposób na przeżycie Adwentu w czasach pandemii.

Do wieczności odeszli:

Emilia Pałasz, Zofia Stańczyk, Krzysztof Cichecki, Marcin Makuch

    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Obyśmy zawsze, szczególnie w Adwencie byli świadomi, że kiedyś nasze ziemskie życie dobiegnie końca. Dobry chrześcijanin zawsze czuwa i zasługuje na szczęście wieczne w Niebie. Oby przyjście naszego Pana nikogo z nas nie zaskoczyło.