Informacje duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 30.12.2018 r.

Dzisiaj w niedzielę celebrujemy Święto Świętej Rodziny, a zarazem święto rodzin. Wszystkim Rodzinom naszej parafii życzymy, aby Święta Rodzina wypraszała miłość, wzajemne zrozumienie, zdrowie i potrzebne łaski. Odpust w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny. Msza Św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Abp. Wacława Depo o godz. 12.00.

  1. W poniedziałek ostatni dzień roku 2018 – przeżyjmy go w duchu wdzięczności Bogu za to, że ofiarował nam ten kończący się rok i za wszelkie łaski, jakimi nas obdarzył. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym o godz. 18.30. Znajdźmy czas, aby Bogu podziękować za otrzymane łaski, miniony czas i Jego Opatrzność.
  2. W najbliższy wtorek rozpoczniemy Nowy Rok 2019. W tym dniu będzie nam liturgicznie patronować Święta Boża Rodzicielka Maryja. Msze święte według porządku niedzielnego. Przyjdźmy na Mszę świętą wszyscy, by rozpocząć ten nowy czas z Bogiem.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do odnowienia więzi z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania oraz do udziału we Mszach św. i nabożeństwach. Spowiedź święta dzieci w piątek od godz.17.30 a chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w lutym.
  4. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła. Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie kadzidła i kredy. W tym dniu wyruszy Orszak Trzech Króli z Placu Katedralnego i przejdzie alejami NMP. Początek o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny w Częstochowie. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z rodzicami.
  1. W związku z wizytą duszpasterską, kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko od godz. 16.30 do 17.30. Plan wizyty jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Prosimy o zapoznanie się z nim. Nie zapomnijmy zabrać wody święconej. Na naszej stronie zachęcamy także do odwiedzenia kącika E-Katolik gdzie można znaleźć ciekawe aplikacje na urządzenia mobilne o tematyce religijnej (co tydzień coś nowego).

www.swjakub.com.pl

  1. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży podczas kolędy i złożone ofiary. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności w wieku 87 lat Regina Puszek.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…