INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Niedziela Świętej Rodziny – 27 XII 2020 r.

  1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.
  2. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia  w naszej wspólnocie trwających Świąt Narodzenia Pańskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Zakrystiance Lucjanie, a także wszystkim, którzy włożyli bardzo wiele pracy
    w przygotowanie kościoła do Świąt i wykonanie szopki oraz innych świątecznych dekoracji. Paniom: Zofii, Darii, Magdalenie, Dorocie, Elżbiecie, Wiolecie za trud posprzątania świątyni i cotygodniowej pracy, Panu Oskarowi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych Świąt w naszej wspólnocie.
  3. W czwartek wspomnienie Św. Sylwestra I papieża, ostatni dzień roku kalendarzowego. Ze względu na wprowadzenie tzw. godziny policyjnej, Msza Św. wieczorna połączona z nieszporami i nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym odbędzie się o godz. 17.00, nie ma Mszy Św. o godz. 18.30.Przyjdźmy podziękować za miniony rok i prosić o łaski na Nowy Rok 2021, szczególnie o oddalenie pandemii koronawirusa, aby życie nasze i Kościoła mogło wrócić do pełnej normalności. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze Św. w porządku niedzielnym.
  4. Słowa podziękowania składamy jeszcze raz tym, którzy swoim darem materialnym wsparli akcję Caritas „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Dzięki hojności darczyńców przekazaliśmy na pomoc biednym 6 kartonów żywności i ubrań. Bóg zapłać!
  5. Wszystkim Parafianom i Gościomdziękujemy za udział w świątecznej liturgii na tyle, na ile pozwoliły warunki ograniczeń sanitarnych, za wspólną modlitwę, ofiary złożone na tacę i za żywą wspólnotę przy ołtarzu w te szczególne dni. Modlitwą obejmujemy chorych, samotnych, cierpiących.
  6. Informujemy, że ze względu na wprowadzenie tzw. kwarantanny narodowej, planowana wizyta duszpasterska ulega zawieszeniu do czasu, aż warunki epidemiczne na to pozwolą. Wstępne informacje dla osób, które wyraziły chęć przyjęcia kapłana podamy 24 stycznia 2021.
  7. Zachęcamy do lektury katolickiego tygodnika Niedziela.

MODLITWA W INTENCJI RODZIN:

Najświętsza Rodzino, obrazie Trójcy Przenajświętszej na ziemi, wspomagaj nas w naszych potrzebach. Wierzymy, że ze szczególną miłością spojrzysz na każdą rodzinę. Niech każda rodzina stanie się świątynią Bożą, w której panuje wzajemna miłość i pokój. Najświętsza Rodzino, której Opiekun – św. Józef jest wzorem miłości ojcowskiej, Matka Najświętsza – miłości macierzyńskiej, a Dziecię Jezus – posłuszeństwa i miłości synowskiej, oddajemy się pod Twoją opiekę prosząc, by rodzice i  dzieci, starzy i młodzi byli złączeni Twoją miłością. Z wiarą i ufnością przedstawiamy Tobie pragnienia i potrzeby wszystkich rodzin.

Prosimy Cię za małżonków o umocnienie ich wzajemnej miłości; za rodziców oczekujących z niepokojem i nadzieją na mające urodzić się im dziecko. Za rozwijające się dzieci, które napełniają domy radością, za młodzież, w której budzi się miłość i za narzeczonych, którzy z godnością przygotowują się do małżeństwa. Za ludzi starych, którzy z dnia na dzień zbliżają się do domu Ojca. Za te rodziny, w których są bezrobotni, którym brakuje chleba powszedniego, za dzieci zaniedbane i porzucone, za wdowy i sieroty, za chorych i cierpiących, by doznawali życzliwej opieki ze strony bliźnich. Prosimy za rodziny rozbite i te, które dążą do rozwodu. Niech w ich krytycznym położeniu odnowi się prawdziwa miłość, a wygaśnie niechęć i egoizm.

Najświętsza Rodzino z Nazaretu broń nasze rodziny, którym zagraża tak wiele niebezpieczeństw i prowadź je drogą ewangelicznych błogosławieństw. Amen.