Informacje duszpasterskie: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 05.04.2020 r. 

  1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, wspominamy dzień uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy oraz mającą nastąpić niebawem Mękę Pańską, prowadzi to nas do najważniejszych dni w roku liturgicznym Świętego Triduum Paschalnego. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty o godz. 18.30 poprzez transmisję na naszym kanale YouTube. Przygotujmy nasze serca przez spowiedź świętą – harmonogram spowiedzi poniżej.
  1. W tym roku zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa nie przygotowujemy Ciemnicy ani Bożego Grobu, w Wielką Sobotę nie odbędzie się także tradycyjne święcenie pokarmów wielkanocnych. Obrzędu tego należy dokonać w Niedzielę Zmartwychwstania przed śniadaniem w gronie rodzinnym. Wzór tego obrzędu znajduje się TUTAJ
  1. Zachęcamy do nabywania Tygodnika NIEDZIELA, jak zawsze dobre chrześcijańskie treści, za tydzień numer świąteczny podwójny. Tygodnik Niedziela można także zamówić poprzez e-wydanie http://e.niedziela.pl/ Możemy nabyć świece Caritas na stół wielkanocny tzw. paschaliki w cenie 10 zł w zakrystii.
  1. W tych dniach prosimy szczególnie o wzajemną troskę o osoby samotne, schorowane. Zainteresujmy się losem sąsiadów czy bliskich, wyciągnijmy pomocną dłoń. Pamiętajmy o modlitwie rodzinnej, różańcu w intencji oddalenia epidemii, tych którzy pozostając w domu prosimy o łączność duchową poprzez transmisje Mszy Świętych z naszej parafii na kanale YouTube lub włączmy się w transmisje telewizyjne szczególnie pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka.
  1. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia w przeżywaniu najświętszych tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa, błogosławionego Wielkiego Tygodnia.

 

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności:

 Śp.: Zofia Kowalczyk, Marek Wiśniewski, Jarosław Zawadzki, Halina Pawlak

Módlmy się za zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…