Informacje duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 9 stycznia 2022 r.

wpis w: Aktualności | 0

Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Przez sakrament chrztu świętego wszyscy jesteśmy Kościołem, czyli członkami Mistycznego Ciała Chrystusa, który nieustannie gromadzi nas na świętej liturgii, abyśmy stawali się coraz to doskonalszą wspólnotą umiłowanych Jego dzieci. Podczas tej Mszy świętej, podziękujmy Bogu za sakrament chrześcijańskiej inicjacji. Polecajmy naszych rodziców, chrzestnych, szafarza sakramentu – niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nieba.

Niedziela Chrztu Pana Jezusa kończy tegoroczny liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego,
2 lutego.

Bardzo prosimy  o nabywanie prasy katolickiej.

  1. Wizyta duszpasterska

Drodzy wierni. Biorąc pod uwagę, sporą liczbę zgłoszeń oraz że w parafii zamieszkuje bardzo duża ilość osób starszych, często nie wychodzących, a pragnących przyjąć kapłana z kolędą od 15 stycznia rozpoczniemy w sposób tradycyjny wizytę duszpasterską. Pragniemy udać się do wszystkich, którzy otworzą przed nami swoje drzwi i zanieść Boże błogosławieństwo na Nowy Rok . Z góry dziękujemy za zrozumienie i życzliwe przyjęcie.

 W sobotę 15 stycznia planujemy odwiedzić Rodziny wg. następującego programu: od. godz. 9.00 –  ul. Lelewela 3/9, od godz.9.00 – ul. Kilińskiego 42/44,  od. godz.9.00 ul. Wały Dwernickiego 21/23, 21/23A, od godz.15.00 ul. Lelewela 13/15.

By nie stworzyć sytuacji napięcia dla obawiających się z powodu pandemii, odwiedzimy tylko tych, którzy nas zaproszą otwierając drzwi.

W niedzielę 16 stycznia, podamy sukcesywnie dalszy program wizyty duszpasterskiej. Osoby, które do tej pory zgłosiły chęć wizyty osobiście, zostają włączone do programu ogólnego z pierwszeństwem przyjęć.

  1. W najbliższy piątek 14 stycznia o godz. 17.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie kandydatów Sakramentu Bierzmowania z pierwszego etapu, czyli z kl. 6.

 

  1. W piątek o 19.00 w salce parafialnej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy stałych członków oraz zachęcamy nowych aby przyłączyli się do naszego kręgu, w którym rozważamy Boże Słowo.

 

  1. Po przerwie wracają Msze święte dla niewidomych i niedowidzących w naszej kaplicy na plebanii. Będą one z reguły w 3 niedziele miesiąca. W tym miesiącu Msza odbędzie się w niedzielę 16 stycznia o godz. 10.00

 

  1. Nasza Parafia włącza się w prace Synodu Powszechnego, które trwają w całym Kościele, więcej informacji o Synodzie w naszej parafii, możemy dowiedzieć się ze specjalnej broszury synodalnej wyłożonej na stolikach z prasą. Jednocześnie już dziś zapraszamy na spotkania otwarte dla wszystkich chętnych 27 stycznia o godz. 17.00 i 29 stycznia o godz. 11.00 w kaplicy na plebanii.

Do wieczności odeszli: Kornelia Wawrykowicz, Maria Stefańska, Iwona Skoczylas, Aleksandra Syroka. Wieczny odpoczynek racz im dać́ Panie….