Informacje duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 19.06.2022 r

wpis w: Aktualności | 0
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości „Bożego Ciała” w naszej parafii. Dziękujemy za wasze ofiary złożone na ten cel, z których skompletowaliśmy elementy ołtarza i wyremontowaliśmy go, dołożyliśmy się do orkiestry, zakupiliśmy 12m dywan, kwiaty i wszystkie dekoracje ołtarza. Dziękujemy panom, którzy ten ołtarz przenieśli, zmontowali i ustawili na placu, a potem rozmontowali i przetransportowali do pomieszczeń parafialnych, aby służył w przyszłych latach. Dziękujemy Siostrze Lucjanie – zakrystiance – za dekoracje ołtarza i kompozycje kwiatowe. Dziękujemy paniom za upinanie materiału i przypinanie dekoracji. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiaty wraz z siostrą Grażyną. Dziękujemy za udekorowanie okien i alei. Dziękujemy za udział w procesji wszystkim wspólnotom i poszczególnym parafianom. Dziękujemy księżom za opracowanie projektu i dopilnowanie wszystkich etapów prac dekoracyjnych. Dziękujemy Panu Oskarowi za ofiarną, pracę, jej koordynację i obecność od początku do końca. Wszystkim za wszystko niech Bóg wynagrodzi.
 1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • we wtorek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
 • w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
 • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • w sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 1. Przypominamy o „oktawie Bożego Ciała”. Aż do 23 czerwca, codziennie o godz. 18.30, Msza św. z nieszporami eucharystycznymi, a następnie nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. W czwartek, na zakończenie „oktawy” procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła oraz modlitwa przy nich, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, msze o 7.00, 9.00 oraz o 18.30 za zmarłych Janów i Janiny (można składać intencje na kartkach w zakrystii bądź w kancelarii) z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Do procesji w „oktawie” i piątek zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu i całą asystę parafialną i wszystkich wiernych pragnących swą modlitwą i obecnością wielbić Chrystusa Eucharystycznego. 

 1. Dziękujmy za ofiary składane na tace, przesyłane na konto parafialne lub indywidualnie, szczególnie z racji 2 niedzieli miesiąca czerwca, kiedy to została złożona kwota 3780 zł.
 1. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w czwartek i będzie połączona z zakończeniem „oktawy Bożego Ciała”. Będzie to również okazja wyrażenia wdzięczności dla Siostry Grażyny – katechetki – za 10 lat posługi w naszej parafii, Siostra w tym roku kończy posługę i przechodzi na emeryturę. Z tej okazji w niedzielę, 26 czerwca na Jasnej Górze, o godz. 17.00 przed Cudowną Ikoną MB Jasnogórskiej zostanie odprawiona Mszą św. dziękczynną za posługę Siostry Grażyny w naszej parafii i szkole.
 1. W piątek o godz. 17.00 spotkanie do Bierzmowania dla III etapu, czyli kl. 8 i starszych. Pragniemy rozpocząć bezpośrednie przygotowanie do celebracji tego sakramentu, która odbędzie się po wakacjach. Obecność obowiązkowa.
 1. Również w piątek po procesji ostatni przed wakacjami Krąg Biblijny.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” 
  i tygodnik katolicki „Niedziela”. Temat numeru: W Sercu Jezusa nasze szczęście
 1. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Wierzba, Wiesława Ziółkowska, Mirosław Słomczyński, Kazimierza Zajączkowska, Włodzimierz Samorodny. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…