Informacje duszpasterskie IX Niedziela Zwykła – 02.06.2024r.

Informacje duszpasterskie
IX  Niedziela zwykła – 02.06.2024r.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy do godz. 18.20. Na godz. 15.00 zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w piątek od godz. 17.30 do godz. 18.30.
W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Karola Lwangę i Towarzyszy; w środę św. Bonifacego; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Trwa oktawa Bożego Ciała. Eucharystię  o godz. 18.30 w oktawie Bożego Ciała łączymy z nieszporami o Najświętszym Sakramencie i z procesją wokół kościoła podczas której odmawiana jest Litania do Serca Pana Jezusa. Do działu w procesji zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu i całą asystę parafialną i wszystkich wiernych pragnących swą modlitwą i obecnością wielbić Chrystusa Eucharystycznego.

W czwartek, o godz. 18.30 zakończenie oktawy, a procesja wokół naszej świątyni będzie miała bogatszą oprawę. Podobnie jak w Boże Ciało pójdziemy do czterech ołtarzy. Na godz. 17.00 zapraszamy poszczególne wspólnoty do pomocy w przygotowaniu ołtarzy: Żywy Różaniec; Krąg Biblijny; Akcję Katolicką; Zespół Formacji Duchowej; Bractwo Eucharystyczne; Parafialną Radę Duszpasterską i chętnych parafian.

Nasz gorliwy udział w liturgii kończącej oktawę niech będzie  wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków oraz dzieci.

W piątek, 07 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.30 – z procesją wokół kościoła i śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.

W Niedzieli można przeczytać interesujący artykuł w rocznicę  homilii Św. Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa  pt: „45 lat po przebudzeniu” czy „ Pokusa lepszego Kościoła” i wiele artykułów i historii Polski i życia Kościoła.

Do wieczności odeszła: Bogusława Malczewska. Wieczny odpoczynek racz  jej dać Panie …