Informacje duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 28.01.2024r.

Informacje duszpasterskie
IV Niedziela zwykła – 28.01.2024 r

Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

1. W tym tygodniu 31 stycznia w środę przypada wspomnienie św. Jana Bosko charyzmatycznego  duszpasterza młodzieży i wybitnego pedagoga XIX wieku;  w sobotę 3 lutego św. Oskara bpa i św. Błażeja bpa i męczennika. Tradycja przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła.

 

2. W piątek, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 17.00 i 18.30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek,  I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian.

4. Od poniedziałku kancelaria wraca do wcześniejszego czasu funkcjonowania, a Msza św. o 18.30 będzie sprawowana w kościele.

5. W ostatni wtorek lutego o godz.19.15 rozpocznie się dodatkowe przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

6. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu  oraz przez cały okres kolędowy przyjęli kapłana z wizytą duszpasterską. Dziękujemy za spotkanie, wspólną modlitwę, a także za złożone ofiary. 

W  Niedzieli polecamy artykuł pt: „Jak odróżnić cuda od demonicznych kłamstw?”

Do wieczności odeszli: Dariusz Rybiński, Barbara Tobolewska, Wanda Czyż. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …