Informacje duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 .03.2022 r

wpis w: Aktualności | 0
  1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.15, a Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.45. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Nie ustajemy w modlitwie o pokój na Ukrainie oraz o nawrócenie Rosji.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do sakramentu pokuty i pojednania, pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie a w I piątek dodatkowo od godz. 17.30. W piątek też odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. od godz. 8.30.
  4. W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkania synodalne. Zapraszamy.
  5. Już za tydzień w niedzielę, 03 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. To jest ważny czas w przeżyciu Wielkiego Postu. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Łukasz Połacik . Rekolekcje potrwają do środy, 06 kwietnia włącznie. Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym w dni powszednie będą sprawowane o godz. 9.00 i  30. Spowiedź święta będzie  w środę. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablotce, gazetce, „Jakubowe Nowiny” i na stronie internetowej.
  6. W niedziele po Mszach św. w przedsionku kościoła można nabyć wielkanocne świece caritas. Paschaliki są też dostępne w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.
  7. Polecamy prasę katolicką . Jest; „ Moje Pismo Tęcza” i nowy numer tygodnika „Niedziela”. Temat numeru: NIEPOKALANA ZWYCIĘŻCZYNI  oraz inne  artykuły, jak na przykład: Małżeństwa nieważne [ks. Andrzej Cieślik]

Do wieczności odeszli, Janina Wójcik, Janusz Słabosz, Wiesław Ścigalski, Grzegorz Błaszczak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…