Informacje duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024r.

Informacje duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024 r.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedziele, a Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.45. 

Już za tydzień w niedzielę 17 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy 20 marca włącznie. Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym w dni powszednie będą sprawowane o 9.00 i 18.30. Program rekolekcji jest dostępny na naszej stronie internetowej. Serdecznie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. 

Caritas Archidiecezji, tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu rozprowadza świece Wielkanocne. 

W środę, 13 marca obchodzimy 11. rocz. wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. W tym dniu w sposób szczególny będziemy polecać Jego osobę w naszych modlitwach. Parafie dekanatu św. Zygmunta biorą udział w czuwaniu na Jasnej Górze z 11 na 12 marca w ramach przygotowania do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.Zapraszamy.

Od soboty 16 marca rozpocznie się nowenna, w której będziemy modlić się za naszą ojczyznę oraz o poszanowanie życia ludzkiego. Podczas każdej Mszy św. będziemy odmawiać tę nowennę.

Przyjmujemy zapisy na wyjazd do Wielunia na rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji.

W czwartek o godz. 16.30 spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Zachęcamy do czytania prasy: w Niedzieli polecamy artykuł pt: „Pomysł na jedność”, jest również nowy Magazyn Niedziela.