Informacje duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna, Dobrego Pasterza – 25 IV 2021

wpis w: Aktualności | 0
 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw
  o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przez cały tydzień w kaplicy adoracji o 17.50 podczas nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Nasze modlitwy w tym tygodniu wspiera wstawiennictwo świętych:
 • w czwartek (29 IV) – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
 • w piątek (30 IV) – wspomnienie Św. Piusa V, papieża;
 • w sobotę (01 V) – wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika – będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Jest to także pierwsza sobota miesiąca.
  O godz. 7.00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi oraz Akt wynagrodzenia temuż Sercu.
 1. W czwartek z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Wśród ofiar tego nazistowskiego obozu są duchowni z naszej Archidiecezji, błogosławieni: Ks. Ludwik Roch Gietyngier
  i Ks. Maksymilian Binkiewicz.
 2. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18.00zapraszamy na nabożeństwa majowe. Zadbajmy też o wizerunki Maryi
  w naszych domach. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski transmitowany przez katolickie media.
 3. W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca maja. Po Mszy Św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.45. Na godz. 15.00 zapraszamy czcicieli Miłosierdzia Bożego.
 4. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy: Katolicki Tygodnik Niedziela oraz Jakubowe Nowiny.

Bóg powołał do wieczności: Annę Woźnica; Edwarda Liska oraz Ks. Łucjana Szeligę

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych

i opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa naszego Św. Jakuba Apostoła na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli.