Informacje duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020r.

Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza – obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W intencji powołań kapłańskich i zakonnych modlimy się podczas nabożeństw majowych oraz kwartalnych dni modlitw o powołania. Prośmy by nie zabrakło nigdy, tych którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

Przypominamy, że wierni mogą uczestniczyć w Eucharystiach duchowo za pomocą mediów. Można też uczestniczyć osobiście w Mszy św., jednak równocześnie w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 25 osób. Prosimy o przestrzeganie tej zasady oraz wszystkich nadal obowiązujących zasad bezpieczeństwa tj. zachowania odpowiedniej odległości i obowiązkowego zasłaniania twarzy maseczką.

Kancelaria Parafialna działa w tradycyjnych godzinach na zasadzie dyżuru telefonicznego. Sprawy pilne załatwiane są osobiście. Kaplica wieczystej adoracji otwarta jest w tygodniu przez cały dzień. Zapraszamy do wstąpienia na adorację.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w modlitwach o nowych powołaniach do służby Bogu.

Jutro liturgiczne wspomnienie św. Floriana – Patrona Strażaków, hutników. W środę 6 maja czcimy św. apostołów Filipa i Jakuba.

W piątek 8 maja Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Jest to dzień imienin  Ks. Kanonika Stanisława Mendakiewicza. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 w intencji dostojnego Solenizanta, niech nasza modlitwa będzie  wyrazem wdzięczności za trud  Jego pasterzowania. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Nabożeństwa majowe będą odprawiane  w dni  powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz.18.00.

Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji uwolnienia od epidemii, zakażonych i personelu medycznego.

Polecamy lekturę  Tygodnika Niedziela. 

Ofiary za zamówione intencje mszalne oraz na wsparcie funkcjonowania parafii można też  wpłacać na konto  bankowe parafii.  Dziękujemy za zrozumienie i wszelką dotychczasową pomoc. Bóg zapłać!

Za te ofiary i wyraz troski o parafię wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Leszek Matuszewski i
Anna Durlik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…