Informacje duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r.

Święty Józef zaufał Bogu i uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański. Zwróćmy dzisiaj uwagę na tę postać, o której słyszymy w ostatnią Niedzielę Adwentu. Niech przykład wiary św. Józefa i jego gotowości pełnienia woli Bożej, pomaga nam w otwarciu się na obecność Jezusa w naszym życiu. Wołajmy dziś z wiarą oczekujących rychłego przyjścia naszego Zbawiciela: „Przybądź o Panie, Tyś jest Królem chwały”.

 1. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 2. W pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia, Msze święte będą sprawowana w naszej świątyni według porządku niedzielnego. Ofiarami złożonymi na tacę w święto św. Szczepana wspieramy katolickie uczelnie.
 3. W najbliższy piątek liturgiczne wspomnienie św. Jana Apostoła, w sobotę święto Świętych Młodzianków – Męczenników. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Rodziny.
 4. Informujemy, że wizyta duszpasterska tzw. Kolęda rozpocznie się w piątek 27 grudnia. Odwiedziny duszpasterskie – to ważne wydarzenie, które niesie wiele treści. Przyjmując kapłana dajemy świadectwo, że należymy do Kościoła katolickiego. Z kapłanem rozmawiamy na tematy życia religijnego, rodzinnego i parafialnego, czytamy Pismo Święte, modlimy się
  i przyjmujemy błogosławieństwo dla całej rodziny. Zgodnie z tradycją na stole przykrytym obrusem powinny znaleźć się krzyż, zapalona świeca, Biblia oraz woda święcona. Dzieci
  i młodzież prosimy o pozostawienie zeszytu bądź zaświadczenia  potwierdzającego uczęszczanie na lekcje religii. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń, został wydrukowany też z programem rekolekcji. Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynać o godz. 9.00.
 5. Adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie we wtorek, wznowimy ją po świętach.
 6. Dziękujemy wszystkim osobom za służbę w naszej wspólnocie. Szczególne podziękowania dla tych osób, które razem z Siostrą Lucjaną pracowały przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła i przygotowały go do Uroczystości Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.
 7. Bóg zapłać tym, którzy przez cały Adwent uczestniczyli w roratach.
 8. Specjalne podziękowanie składamy Rodzinie z ulicy Partyzantów za ufundowanie parafii dwóch odkurzaczy.
 9. Polecamy świąteczno-noworoczne wydanie tygodnika „Niedziela”. Bogato ilustrowany, podwójny numer w cenie 10 zł. oraz Jakubowe Nowiny.

Do wieczności odeszli:

Barbara Biała, Artur Korpalski, Barbara Szmidla, Irena Wiesiołek.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…