Informacje duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022r.

Informacje duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu roku A 18.12.2022 r.

 1. Składamy podziękowanie za udział w rekolekcjach adwentowych.

 2. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. Msze Św. Roratnie dla dorosłych od pn. do sb. o godz. 7.00 w kościele z kazaniem dla dorosłych, a dla dzieci od pn. do pt. o godz. 17.00 w kaplicy na plebanii z kazaniem dla dzieci.

 3. W poniedziałek o 17.30 spotkanie Rodziny Różańcowej w kaplicy adoracji (nabożeństwo adoracyjne), a we wtorek o godz. 15.30 spotkanie Zespołu Formacji Duchowej.

 4. Można zgłaszać chorych do których udamy się ze spowiedzią i Komunią.

 5. W czwartek po wieczornej Mszy św. będziemy przygotowywać kościół na Boże Narodzenie. Zapraszamy do pomocy przy Szopce i choinkach.

 6. W sobotę Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego – Msza św. tylko rano o godz. 7.00. W ten dzień nie ma Mszy św. wieczornej.

 7. W tym tygodniu możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej 30 min. przed Mszą św.

 8. Zachęcamy do tradycyjnej postnej (bezmięsnej) Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją od odczytania opisu Narodzenia Pana Jezusa z Pisma Świętego, wspólnej modlitwy oraz podzielenia się poświęconym opłatkiem. Niech nie będzie wtenczas alkoholu. Niech towarzyszy nam wspólny śpiew kolęd.

 9. W Uroczystość Bożego Narodzenia (niedziela) Msze Św.; o północy z soboty na niedzielę – tzw. Pasterka oraz tak jak w każdą niedzielę 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00, 18.30.

 10. W drugi dzień Świąt – Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika również Msze Św. porządku niedzielnym.

 11. Wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę” rozpoczynamy 27 grudnia. Szczegółowy program jest zamieszczony na stronie internetowej, Facebooku, w gablotach.

 12. W zakrystii (przy wyjściu) można nabywać świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”: duże 20 zł, małe 10 zł.” oraz opłatki.

 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” w których znajdują się intencje dla Rodziny Różańcowej na 2023 r., rozpiska kolędy czy zmienione godziny funkcjonowania kancelarii – na czas kolędy. Tygodnik katolicki „Niedziela”. W niej artykuły: „Nie chodzi tylko o to, żeby przeżyć…”; „Sztuka stawiania granic”.

 14. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 znajdujący się terenie nasze parafii zaprasza na kiermasz świąteczny we wtorek 20 grudnia o godz. 16.30.

 15. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w minioną drugą niedzielę miesiąca na nasze prace remontowe przy kościele i plebanii.

 16. Tradycyjnie ofiary na tacę w II dzień Świąt Bożego Narodzenia będą przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Józefa Majcherowska, Bogusław Sońta oraz Mirosława Słowińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz ostatniego tygodnia Adwentu.