Informacje duszpasterskie III Niedziela zwykła – 26.01.2020 r.

Dzisiejsza niedziela z postanowienia Ojca Świętego Franciszka jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona sprowokować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie, ma przyczynić się do tego „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Zachęcamy szczególnie może dziś do pochylenia się Słowem Bożym i rodzinnego czytania Pisma Świętego.

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
 2. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
 3. W niedzielę będziemy przeżywali Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu w kościele na każdej Mszy św. poświęca się świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza
  w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki. W tym dniu obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy całe swoje życie poświęcili Bogu i Kościołowi. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy św. o godz.12.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych a zwłaszcza Bractwo Eucharystyczne i Żywy Różaniec.
 4. W tym półroczu spotkania Kręgu Biblijnego odbywać się będą w czwartek po wieczornej Mszy Św. Zapraszamy wszystkich pragnących zgłębiać ten miłosny List Boga do człowieka.
 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy czcić i wspominać:
 • Poniedziałek – św. Anielę Merici, dziewicę
 • Wtorek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera, doktora Kościoła
 • Piątek – św. Jana Bosko, prezbitera
 1. Do nabycia jest nowy numer tygodnika Niedziela. Jakubowe Nowiny będą do nabycia za tydzień.