Informacje duszpasterskie III Niedziela zwykła – 23.01.2022 r.

wpis w: Aktualności | 0

Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dzisiaj niedzielę Słowa Bożego. Wierzymy, że także dziś Chrystus jest obecny w swoim Słowie i chlebie eucharystycznym a pośród nas wypełniają się Boże obietnice. Wzbudźmy w sobie pragnienie słuchania Słowa Pana, aby mogło zamieszkać w nas z całym swym bogactwem.

  1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    w poniedziałek św. Franciszka Salezego; we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła; w środę świętych Tymoteusza i Tytusa; w piątek św. Tomasza z Akwinu.

 

  1. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły na temat cenzurowania katolików, jedności chrześcijan oraz idei towarzyszących reformie edukacji. 

 

  1. W najbliższym tygodniu serdecznie zapraszamy na spotkania w ramach Synodu, które odbędą się w czwartek o godz. 17.00 i sobotę o godz. 11.00. Spotkania odbędą się w kaplicy na plebani. Uczestników prosimy o zabranie ankiet synodalnych. Ankiety można złożyć także do puszki w kościele.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli w okresie zimowym będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 12.00 w kaplicy na plebani.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Wiesław Biś, Waleria Niedzielska, Waldemar Pilkiewicz. W najbliższą sobotę przypada 25 rocznica śmierci Ks. Prałata Tadeusza Ojrzyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.