Informacje duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu –24.03.2019 r

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wezwanie do nawrócenia. To jest nasze zadanie na Wielki Post i na całe życie. Jeszcze nie jest za późno, żeby zwrócić się do Boga i przeżywać rzeczywistość w odniesieniu do Jego dobroci i miłości. Codzienne radości ale i także cierpienia i upadki, powierzajmy Bożemu Miłosierdziu podczas Mszy św. i podejmowanych przez nas praktyk wielkopostnych.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy XV Narodowy Dzień Życia oraz Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
 2. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na Grób Pański i Ołtarz wystawienia.
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania N.M.P. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Msze św. z homilią na godz. 7.00, 9.00 i 18.30 byśmy wspólnie dziękowali Bogu za dar życia i przepraszali za brak szacunku dla ludzkiego życia oraz modlili się za dzieci poczęte a nienarodzone.
 4. We wtorek o godz. 17.30 w Domu Parafialnym katecheza dla dzieci z kl. IV SP i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 5. Tegoroczne Rekolekcje wielkopostne dla dzieci SP 40 i dorosłych rozpoczną się
  w V Niedzielę Wielkiego Postu: 07 kwietnia. Będą trwać do środy włącznie.
 6. Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, który prosił „by sakrament pojednania był sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej”, archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”. W tym roku potrwa ona w dniach 29 – 30 marca. W rejonie częstochowskim możliwość całodobowej adoracji i spowiedzi będzie w kościele N.M.P. Zwycięskiej – ul. Słowackiego 19/21.
 7. Osoby pragnące wziąć udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej prosimy o kontakt
  z ks. Mariuszem. Pielgrzymka od 08 XI do 15 XI 2019.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Andrzej Nizioł, Bolesława Potempska, Maria Rojewska,

Janina Chwalba, Maciej Krasucki.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…