Informacje duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna – 18 IV 2021

wpis w: Aktualności | 0
  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. W najbliższy piątek (23 IV) przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.30. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę w naszej świątyni będziemy gościć pielgrzymów z parafii Św. Jakuba Apostoła, którzy pielgrzymują do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W naszej świątyni o godz. 11.00 nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę w Jubileuszowym Roku Św. Jakuba Starszego, Apostoła.
  4. Przyszła Czwarta Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas nabożeństwa różańcowego w kaplicy adoracji modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Różaniec w kaplicy adoracji od poniedziałku do soboty o 17.50.
  5. Zachęcamy do czytania Niedzieli, która przeżywa 95 rocznicę powstania. W nowy numerze przeczytamy m.in.:

– Kościół to nie fabryka świętych – wywiad z ks. Bogusławem Turkiem, michalitą, jednym
z najlepszych na świecie ekspertów w zakresie procesów kanonizacyjnych;

– Przyjął chrzest bo uwierzył – 1055 rocznica Chrztu Polski;

– Jak nie stać się łupem diabła – wywiad z z dominikańskim egzorcystą, który analizuje wypowiedzi papieża Franciszka o szatanie;

– Jak czytać Biblię – ks. Jacek Molka na rozpoczynający się Tydzień Biblijny podaje wskazówki jak właściwie karmić się Bożym Słowem.

Bóg powołał do wieczności: Wiktora Łęgowika; Wiesławę Kaczmarek; Kazimierza Blukacza

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa naszego Św. Jakuba Apostoła na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli.