Informacje duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020r.

 1. Zmartwychwstały Chrystus jest obecny w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa. Zostaliśmy wykupieni drogocenną Krwią Chrystusa. Przepraszajmy więc za grzechy aby objawiła się w nas oczyszczająca moc ofiary Zbawiciela.
 2. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna 12. Tydzień Biblijny i przypominam nam, jak ważna jest lektura Pisma Świętego dla naszej wiary.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia: poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK, patronki Europy, środa – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, piątek – święto św. Józefa Robotnika, , pamiętajmy w modlitwach o wszystkich ludziach pracy oraz o bezrobotnych. 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do głębokiego przeżycia tych dni w łączności modlitewnej. Istnieje możliwość codziennej spowiedzi przed lub po Mszy św. – prosimy o tym powiedzieć księdzu celebransowi przed lub po Mszy św.. Zawieszone nadal pozostają odwiedziny chorych w domach z okazji pierwszych piątków miesiąca. Można udzielać jedynie Wiatyku.
 5. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. W tym Maryjnym czasie pamiętajmy o szczególnym oddaniu się pod opiekę naszej Patronki. W związku z epidemią i obowiązującymi zarządzeniami nie będzie tradycyjnych Nabożeństw Majowych. Bezpośrednio po Mszach św. odmawiana będzie Litania Loretańska i suplikacje z prośbą o oddalenie epidemii i o deszcz.
 6. W związku z tym, że obchodzona 3-go Maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny , przypada w 4 Niedzielę Wielkanocną, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret mówiący, że uroczystość ta będzie obchodzona 2-go maja w sobotę. W tym dniu w naszej parafii zostaną odprawione Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00. i 18.30. Zapraszamy.
 7. Przypominamy, że wierni mogą uczestniczyć w Eucharystiach duchowo za pomocą mediów. Z naszej parafii transmitujemy Mszę św. niedzielną sprawowaną o godz. 18.30. Można też uczestniczyć osobiście w Mszy św., jednak równocześnie w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 25 osób. Prosimy o przestrzeganie tej zasady oraz wszystkich nadal obowiązujących zasad bezpieczeństwa tj. zachowania odpowiedniej odległości i obowiązkowego zasłaniania twarzy maseczką.
 8. Zachęcamy do łączności duchowej w codziennej modlitwie różańcowej w intencji uwolnienia od epidemii, w intencji zakażonych i personelu medycznego.
 9. Kancelaria Parafialna działa w tradycyjnych godzinach na zasadzie dyżuru telefonicznego. Sprawy pilne załatwiane są osobiście. Kaplica wieczystej adoracji otwarta jest w tygodniu przez cały dzień. Zapraszamy do wstąpienia na adorację.
 10. Dostępny jest tygodnik Niedziela, w nim m.in. o Tygodniu Biblijnym i lekturze Pisma św.
 11. Pogrzeby nadal pozostają w następującej formie: Msza św. w kościele, z zachowaniem przewidzianej liczby osób , a potem modlitwa na cmentarzu . Aktualnie obowiązuje norma, że w jednym pogrzebie może brać udział na cmentarzu do 50 osób nie licząc sprawujących posługę religijną i członków obsługi.
 12. Podziękowanie kierujemy to tych osób, które przez przelew bankowy, czy w inny sposób wsparły parafię. Bóg zapłać! Ofiary za zamówione intencje mszalne oraz niedzielne na utrzymanie parafii prosimy wpłacać na konto.

W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła śp. Ewa Ziółek. Polećmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!