Informacje duszpasterskie III Niedziela Adwentu – 12.12.2021r.

wpis w: Aktualności | 0

Trzecia Niedziela Adwentu kieruje naszą uwagę na temat radości. Jednocześnie, jak tłum przychodzący do Jana Chrzciciela, jesteśmy świadomi konieczności nawrócenia i pytamy: „Cóż mamy czynić?”. Z wiarą oczekując świąt Narodzenia Pańskiego, chcemy umocnić nasze kroki na drodze zbawienia, odrzucając grzech i wybierając drogi sprawiedliwości.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku, 14 grudnia, włącznie. Będzie im przewodniczył Norbert Tomczyk. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne będą głoszone  podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.30. Spowiedź  św. we wtorek od  godz. 8.00 do 9.00  oraz od 17.00  do 18.30. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.  Polecamy modlitwie osobę rekolekcjonisty i dzieło świętych ćwiczeń.
 2. Podczas rekolekcji roraty będą odprawiane o godz. 9.00 .
 3. W tym tygodniu patronuje nam: – w poniedziałek, 13 grudnia – św. Łucja, męczennica,                                                                                                   – we wtorek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.
 4. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuł nt. zagrożeń dla wolności religijnej. (nowa cena – 8 zł).
 5. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
 6. W poniedziałek 13 grudnia o godz. 16.00 spotkanie Zespołu Formacji Duchowej
 7. W piątek, 17 grudnia przypadnie 85. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne Caritas są dostępne
  w przedsionku kościoła i zakrystii.
 9. Jutro wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie
  o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 10. Dziękujemy za ofiary w kopertach, składane na tacę i wpłacane na konto parafii. Dzisiaj niedziela inwestycyjna.

 

W minionym  tygodniu odeszli do wieczności: Ks. Abp Stanisław Nowak, Czesława Karoń , Janina Bereta, Lidia Augustyńska . Wieczny odpoczynek…

 

Niech udział w rekolekcjach i oczekiwanie na przyjście Światłości prawdziwej – Jezusa Chrystusa, uczyni drogi naszego życia jaśniejszymi i bezpieczniejszymi.