Informacje duszpasterskie II Niedziela zwykła – 20.01.2019r

wpis w: Aktualności | 0

Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Maryja przyszła z pomocą nowożeńcom. Zachęcała, żeby zwrócić się do Jezusa: „zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Maryja jak troskliwa Matka towarzyszy również nam, zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach, zawsze wskazując na Jezusa. Nie jesteśmy sami. Możemy o wszystkim powiedzieć Jezusowi i z wiarą prosić Go o pomoc w każdej sytuacji.

  1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach pamiętajmy, aby Bóg dał łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, abyśmy jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni. 
  2. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie: św. Agnieszki, w czwartek św. Franciszka Salezego, w piątek Nawrócenie św. Pawła, w sobotę św. Tymoteusza i Tytusa.
  3. Jutro Dzień Babci, we wtorek Dzień Dziadka. Obejmijmy ich także nasze modlitewną pamięcią.
  4. We wtorek zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej i rodziców. Katecheza zacznie się o godz. 17.30 w Domu Parafialnym przy ul. Kilińskiego 8.
  5. Zbliżają się centralne chwile 34. Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. w stolicy Panamy. Tematem spotkania wyznaczonym przez papieża są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38). Wydarzenie to polecamy Waszej modlitwie. Ufamy, że nasza modlitwa przyczyni się do nowej eksplozji ewangelicznego entuzjazmu w młodych ludziach z całego świata. Zainteresujmy się obchodami tego wydarzenia w naszym mieście. Szczegóły na plakatach. Także na naszej parafialnej stronie internetowej do pobrania aplikacja związana z tym wydarzeniem! Zapraszamy do odwiedzin www.swjakub.com.pl
  6. Polecamy nowy numer Jakubowych Nowin i tygodnika Niedziela.
  1. Zakończyliśmy spotkania kolędowe. Dziękujemy za przyjęcie, życzliwą atmosferę i wszelkie sugestie dotyczące spraw parafialnych i duszpasterskich. Dziękujemy również za złożone z tej okazji ofiary. Taca remontowa z ostatniej niedzieli wynosiła 5040 zł. Bóg zapłać.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Witold Wróblewski, Halina Adamus, Kazimiera Hajndrich.

Polećmy ich  miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…