Informacje duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024r.

Informacje duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu –25 .02.2024 r.

 

Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

Zgodnie z zapowiedzią  dziś  dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami i walczącą Ukrainą. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na ten cel. Bóg zapłać!

W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca, w tych dniach kapłani udadzą się do chorych. 

W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.45.Podczas tego nabożeństwa zbieramy ofiary na Grób Pański i Ołtarz wystawienia. Natomiast w każdy piątek o tej samej godzinie Droga Krzyżowa . Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. O godz. 17.00 w naszym kościele będzie Msza św. w intencji tych, którzy podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny. Zapraszamy.

  

Za tydzień, w  niedzielę , nasza świątynia będzie Kościołem Stacyjnym. Program tego czasu modlitwy będzie  następujący: po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie najświętszego sakramentu, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja osobista, w czasie której będzie okazja do spowiedzi św. Godz. 18.30 Msza św. kończąca naszą modlitwę. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Dorośli, którzy nie przystępowali jeszcze do sakramentu bierzmowania, a chcieliby  przygotować się do niego, proszeni są 27 lutego na 19.15 na  plebanię.

Od dzisiaj można nabywać  paschaliki – Wielkanocne Dzieło Caritas.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W naszej Niedzieli można przeczytać artykuły –  Post uśmierza wady, Dwa lata wojny i co dalej?, O co walczą rolnicy? Wierzę w Kościół święty.

Módlmy się za tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do Pana: Józef Błasikiewicz, Joanna Borowik, Tomasz Morawiec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…