Informacje duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu –17.03.2019 r

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. Niech nasz udział we Mszy św. będzie wejściem na górę, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć z Jego obecności. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, nieraz trudno zachować w sobie nadzieję. Pamiętajmy jednak, że nasza ojczyzna jest w niebie, na co zwraca nam dziś uwagę św. Paweł. Przemienienie Jezusa na Górze Tabor niech umocni i ożywi naszą wiarę, pogłębi miłość i utrwali nadzieję. Obyśmy wszyscy byli przekonani, że warto każdego dnia, a szczególnie w Wielkim Poście zasługiwać na Niebo.

 

  1. Dzisiejszą 2. Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy jako niedzielę Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, wspierającego polskich misjonarzy w ich działalności charytatywnej, społecznej i kulturowej. Hasłem tegorocznej kwesty są słowa „Misjonarze Mocą Ducha”. Zachęcamy do składania ofiar. Za każdy dar wspierający misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Okres Wielkiego Postu to czas wzmożonej modlitwy i pokuty. Zachęcamy więc do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.Podczas tego nabożeństwa zbieramy ofiary na Grób Pański i Ołtarz wystawienia. Natomiast w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 a dla dorosłych parafian i młodzieży o godz. 18.00.
  1. We wtorek przypada w liturgii Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. w naszej parafii o godz.7.00, 9.00 w kaplicy na plebanii ze względu na rekolekcje młodzieży szkół średnich oraz o 18.30.
  1. We wtorek o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla dzieci z klas III SP i ich rodziców.
  1. Zachęcamy do lektury Niedzieli oraz Jakubowych Nowin.
  1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Ziemi Świętej prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Ewa Wojciechowska (l. 82), Bartosz Walaszczyk (l. 13),
Kamila Hajdenrajch (l. 62).
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…