Informacje duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023r.

Informacje duszpasterskie na
II Niedzielę Wielkiego Postu roku A – 5.03.2023 r.

 

 1. Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu, w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu
  i Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach misyjnych głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc misjonarzom: „Dzieło pomocy Ad Gentes”.

 2. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o modlitwie osobistej, częstszej obecności na Mszy św. w ciągu tygodnia, adoracjach oraz udziale w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze krzyżowej w piątek o godz. 17.45 i Gorzkich żalach w niedzielę godz. 16.15. Podczas tego nabożeństwa zbieramy ofiary na Grób Pański.
  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. W poniedziałek 6 marca o godz. 17.00 spotkanie Rodziny Różańcowej w kaplicy na plebani, a o godz. 18.30 Msza święta zbiorowa za zmarłych. Można jeszcze składać kartki z naszymi imionami i nazwiskami naszych bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii.

 4. Również w poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie dla rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania I etapu, czyli kl. 6.

 5. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania indywidualne rodziców dzieci z kl. I przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, od pn. do pt. o godz. 19.15.

 6. W środę pamiętajmy o wszystkich kobietach z okazji ich święta.

 7. Można nabywać świecę Wielkanocne Caritas tzw. „Paschaliki” w cenie 10 zł.

 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”.

 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, nowego tygodnia, owocnie przeżytego Wielkiego Postu, oraz wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych.