Informacje duszpasterskie: II Niedziela Wielkanocna, Miłosierdzia Bożego – 24 IV 2022 r.

wpis w: Aktualności | 0

„Pan mój i Bóg mój!” – wyznajemy, patrząc na zmartwychwstałego Chrystusa wraz z apostołem Tomaszem. Jezus przygarnia każdego z nas z wyrozumiałością pomimo braków naszej wiary. Z ufnością przystępujemy do Niego w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia, nie przestając powtarzać z całym światem: „Jezu, ufam Tobie”.

 

 1. W dniach od 24 do 30 kwietnia 2022 r. Kościół w Polsce obchodzić będzie 78. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „ DZIEŃ  DOBRA”. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich. Dlatego w  przyszłą niedzielę, 1 maja po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszki na cele Caritas. 
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00 z procesją wokół kościoła.
 3. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego
  i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
 4. 30 kwietnia (w sobotę) o godz. 9.00 rozpocznie się w naszej parafii XV Pielgrzymka Parafii Jakubowych i Czcicieli św. Jakuba (Bractw św. Jakuba) na Jasną Górę. Pragną oni ożywiać kult św. Jakuba w Polsce i propagować pielgrzymowanie do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Przed 15 laty z inicjatywą pielgrzymowania środowisk Jakubowych do Matki Bożej Jasnogórskiej, wyszedł ks. Stanisław Czerwiński, kustosz sanktuarium Świętego Jakuba Starszego w Jakubowie, w diecezji zielonogórskiej. W tym roku, mamy przywilej obchodzenia Jubileuszowego Roku Compostelańskiego. Decyzją Episkopatu Polski i poszczególnych biskupów diecezjalnych jest ustanowionych ponad 50 kościołów stacyjnych, w których można otrzymać odpusty Roku Świętego Jakuba. W  archidiecezji częstochowskiej nasz kościół jest kościołem stacyjnym. Zachęcamy  parafian do włączenia się w to pielgrzymowanie.    Msza św. na Jasnej Górze będzie  sprawowana o godz.14.00 przez Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.
  W Polsce aktualnie jest 6 sanktuariów św. Jakuba. Siódme ma powstać od dnia 25 lipca 2021, w kościele świętego Jakuba w Toruniu.
 5. Caritas Polska nieustannie wysyła paczki dla Ukrainy. Paczki te powstają m.in.
  w oparciu o produkty zebrane w parafiach. W paczkach mogą się znaleźć: żywność
  o długim terminie ważności, środki higieny osobistej i inne potrzebne produkty nadające się do transportu. 
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela oraz Jakubowe NowinyW nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in.: Jak Kościół pomaga Ukrainie?
  O wierze z niewierzącym, Pytania o przyszłość Polski, Europa – między islamizacją
  a komunizmem.
 7. W niedzielę, 08 maja 2022 r. w naszym kościele będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 33 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej na MSZACH ŚWIĘTYCH o godz. 11.00 i 12.30 Osoby niezwiązane z tą Uroczystością proszone są o wybranie się na MSZE ŚWIĘTE na pozostałe godziny o 07.30, 09.30, 17.00 lub 18.30

W minionym tygodniu odeszli do wieczności : Andrzej Mania i Paweł Flis,   polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych  i opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa naszego Św. Jakuba Apostoła na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.