Informacje duszpasterskie: II Niedziela Wielkanocna, Miłosierdzia Bożego – 11 IV 2021r.

wpis w: Aktualności | 0
  1. Dzisiaj w Drugą Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które dla całego Kościoła ustanowił św. Jan Paweł II w dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 IV 2000 r. To Święto jest jednocześnie patronalnym świętem Caritas, która przeżywa 30. rocznicę działalności w Polsce i otwiera Tydzień Miłosierdzia.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00.
  3. Dziś po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na rzecz powstającej w naszym mieści z inicjatywy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej „Kuchni św. Józefa”. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła. Przypominamy, iż do dzisiejszej Niedzieli Miłosierdzia należało oddać Koperty Miłosierdzia, które w tym roku zastąpiły wielkopostne skarbonki.
  4. W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczającej na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło  naszą polską tożsamość. Należy kultywować pamięć tego ważnego dla Kościoła i narodu wydarzenia, a szczególnie dlatego, aby głęboko zapadła w pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń. Bardzo prosimy, aby w tym dniu, 14 kwietnia, wywiesić flagę państwową i watykańską.
  5. W piątek (16 IV) z racji III piątku miesiąca o godz. 18.30 Msza Św. o Miłosierdziu Bożym za Zmarłych w minionym czasie. Po Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela oraz Jakubowe Nowiny.

Bóg powołał do wieczności: Elżbietę Cieplik; Krystynę Gasik; Jerzego Woźniaka
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa naszego Św. Jakuba Apostoła na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli.