Informacje duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna – 28.04.2019 r. Święto Miłosierdzia Bożego

Któż z nas nie chciałby zobaczyć zmartwychwstałego Pana Jezusa mówiącego: „Pokój wam!”. Nie widzimy Go tak jak uczniowie, ale wierzymy w Jego żywą obecność niosącą pokój i radość. Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia, która przypomina nam, że miłość Boga jest większa od naszego grzechu. Bóg jest naszym wybawieniem. Nie bądźmy na Niego obojętni. Dziękujmy Bogu za Jego miłosierdzie i prośmy o umocnienie naszej wiary.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z procesją. Zachęcamy do licznego udziału. Od dnia dzisiejszego rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia. Przy wszystkich kościołach prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek dla chrześcijan w Syrii.

 

  1. Z kalendarza liturgicznego:
  • Poniedziałek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
  • Wtorek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski;
  • Środa – św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna;
  • Czwartek – św. Floriana, męczennika; św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta. O godz.17.30 GODZINA ŚWIĘTA, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Bractwa Eucharystycznego. W czwartek przypada  Dzień  Flagi Narodowej. Postarajmy się wywieszać flagę Polski. Przynależność do Unii Europejskiej wymaga od nas większej świadomości narodowej i patriotycznej.  
  • Piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. W tym dniu wspominamy także rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja (1791). Jest to także Dzień Modlitw za Emigrację. Centralne uroczystości z udziałem Episkopatu Polski na Jasnej Górze o godzinie 11.00. Natomiast o godzinie 19.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Zachęcamy serdecznie do udziału.

 

  1. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w Nabożeństwach Majowych o godz. 18.00.

 

  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zarówno dzieci jak i dorosłych zachęcamy do odnowienia więzi z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę (04 V). Okazja do spowiedzi świętej w pierwszy piątek podczas wszystkich Mszy świętych.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Jadwiga Marchewka, Halina Piskorska, Stefania Orłowska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…