Informacje duszpasterskie II Niedziela Adwentu – 09.12.2018r.

Dziś usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”. W Adwencie czekamy na święta Bożego Narodzenia, lecz także uświadamiamy sobie, że Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. I do tego wydarzenia mamy się dobrze przygotować. Wyprostować ścieżki to zwrócić się do Boga, ukierunkować swoje dążenia na Niego tak, aby naszemu myśleniu o końcu świata nie towarzyszył lęk, ale radość spotkania z Chrystusem.

  1. Roraty – adwentowe czuwanie i oczekiwanie z Najświętszą Maryją Panną na Boże Narodzenie – są odprawiane o godz. 7.00 i 17.00 dla dzieci w kaplicy na plebanii.
  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w czwartek – św. Łucję w piątek – św. Jana od Krzyża.
  1. W najbliższą środę zapraszamy na katechezę chrzcielną o godz.19.15.
  1. Rekolekcje adwentowe w tym roku rozpoczniemy 15 grudnia (sobota) o godz. 18.30 a zakończymy we wtorek 19 grudnia. Ten dzień też (wtorek) będzie dniem sakramentu pokuty i pojednania. Program rekolekcji dostępny jest już w gablocie parafialnej i w Jakubowych Nowinach. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Kazimierz Mielczarek. Postarajmy się znaleźć czas, by każdego dnia uczestniczyć we Mszach św. z nauką ogólną o godz. 7.00; 9.00 lub 18.30.
  1. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas 2 w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św. Najpierw uczestnictwo w Roratach potem spotkanie na salce. Zapraszamy.
  1. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas są do nabycia w kruchcie i zakrystii.
  1. Ofiary z dzisiejszej tacy będą przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii. Dziś też przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.