Informacje duszpasterskie II Niedziela Adwentu – 08.12.2019r.

 1. W sposób szczególny wspominamy dziś Maryję, obchodząc uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia. Maryja nie tylko była wolna od grzechu, ale również żyła blisko Boga. Słowa, które wypowiedziała podczas zwiastowania: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa!”, pokazują, jak bardzo Bogu ufała. W tym możemy Ją naśladować i prosić o Jej pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa.

Dziś podczas Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone medaliki.

 1. Po raz kolejny w II niedzielę Adwentu obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Jest to znak solidarności Kościoła w Polsce z Kościołem katolickim rozwijającym się po dziesięcioleciach represji i prześladowań głównie na terenach byłego ZSRS. Z tej okazji w całej Polsce zbieramy ofiary do puszek. Przeznaczone są one na remonty zdewastowanych kościołów, dofinansowanie budowy czy wyposażenia nowych, zakup tabernakulów, dzwonów, ksiąg, naczyń, szat liturgicznych, organów elektrycznych, a także śpiewników, katechizmów, literatury religijnej.
 2. Trwa adwent. W naszym kościele Msza święta Roratnia jest o godz. 7.00 i 17.00 dla dzieci (w kaplicy na plebanii). Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 3. Z kalendarza liturgicznego:
  • piątek – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • sobota – wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,
 1. W najbliższą środę zapraszamy na katechezę chrzcielną o godz.19.15.
 2. Rekolekcje adwentowe w tym roku rozpoczniemy 14 grudnia (sobota) o godz. 18.30
  a zakończymy we wtorek 17 grudnia. Ten dzień też (wtorek) będzie dniem sprawowania sakramentu pokuty i pojednania. Program rekolekcji dostępny jest już w gablocie parafialnej i w Jakubowych Nowinach. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Panek. Postarajmy się znaleźć czas, by każdego dnia uczestniczyć we Mszach św. z nauką ogólną o godz. 7.00; 9.00 lub 18.30.
 3. Taca dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii.
 4. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas są do nabycia w kruchcie i zakrystii.
 5. Plan wizyty duszpasterskiej jest już dostępny na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii swjakub.com.pl
 6. Najbliższy piątek to 38. rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce.
 7. W sobotę (14 XII) Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na wspólną Adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 8. W nowym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy m.in. kilka artykułów o spowiedzi oraz rozmowę z kard. Robertem Sarahem. Polecamy też Jakubowe Nowiny.

 Do wieczności odeszli:

Jan Zygoń; Adam Wróblewski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…