Informacje duszpasterskie II Niedziela Adwentu – 05.12.2021r

wpis w: Aktualności | 0

Przeżywając adwent kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie stale aktualne. Niech Eucharystia umacnia nas abyśmy byli zdolni przyjąć Chrystusa sercem pokornym oraz z odwagą odpowiadać na Jego wezwanie.

 

 1. Z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz.12.30 do 17.00.
 2. Dzisiaj obchodzimy po raz kolejny dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji w całej Polsce zbieramy ofiary do puszek, które są przeznaczone na remonty zdewastowanych kościołów, dofinansowanie budowy czy wyposażenia nowych.
 3. Roraty – adwentowe czuwanie i oczekiwanie z Najświętszą Maryją Panną na Boże Narodzenie – są odprawiane o godz. 7.00 i 17.00 dla dzieci w kaplicy na plebanii.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
  -w poniedziałek, św. Mikołaj, biskup Myry żyjącego w III i IV w.,                                                         
  -we wtorek, św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.
 5. W środę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jedno z największych świąt Maryjnych.  W tym dniu nastąpi również zakończenie Roku św. Józefa. Zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Z uroczystością Niepokalanego Poczęcia wiąże się nabożeństwo „Godzina łaski” o godz. 12.00. Źródła nabożeństwa wywodzą się z objawień z Montichiari (1946), które zostały uznane przez biskupa diecezji. Objawienia przynoszą słowa: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. (…) Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. W środę,
  8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 6. W tym tygodniu spotkania formacyjne mają: Akcja Katolicka i Żywy Różaniec. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie formacyjne Żywy Różaniec godz. 16.00. W Jakubowych Nowinach znajdują się intencje modlitewne na rok 2022 dla Rodziny Różańcowej 

PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ zaprasza na wspólną modlitwę, sobota  11.12.2021 godz. 15.00-16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia, Adoracja ze Świętym Józefem prowadzona przez członków Akcji Katolickiej Dolna Kaplica Adoracji.

 1. Podczas Mszy Św. o godz.00 we wtorek, środę i czwartek poświęcimy medaliki dzieciom pierwszokomunijnym.
 2. Spotkania przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania: w piątek 10 grudnia dla kl. 6 i 7 oraz w piątek 17 grudnia dla kl. 8 i starszych. W ramach spotkania będzie Msza święta „Roratnia” o godz. 17.00 oraz spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji jest dostępny na stronie internetowej, w gablocie parafialnej i w Jakubowych Nowinach . Rekolekcje poprowadzi ks. Norbert Tomczyk. Postarajmy się znaleźć czas, by każdego dnia uczestniczyć we Mszach św. z nauką ogólną o godz. 9.00 lub 18.30. Wtorek będzie dniem sprawowania sakramentu pokuty
  i pojednania .
 4. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas są do nabycia w kruchcie i zakrystii.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Alina Ryś, Walenty Muś, Tadeusz Grabek, Henryk Burmiński, Lucyna Popęda . Wieczny odpoczynek…

 

Niech przeżyta Eucharystia i Boże błogosławieństwo pomogą nam w owocnym przygotowaniu na spotkanie z Panem w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia.