Informacje duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024r.

Informacje duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu –18 .02.2024 r

 

Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.45, i Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę również o 17.45. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy bardzo serdecznie.

Katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania osoby dorosłe, które nie przystąpiły jeszcze do niego z różnych powodów, rozpocznie się we wtorek 27 lutego o godzinie 19.15 na plebanii.

Informujemy, że 19 lutego ( jutro ) o godz. 12.00 z placu kościelnego będą zabrane do utylizacji elektroodpady i zużyty sprzęt elektroniczny. Dochód z tej zbiórki przeznaczony będzie na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostry Albertynki. Proszę, zainteresujmy się  ozdobami wykonane przez mieszkanki Domu Pomocy Społecznej z ul. Wesołej na terapii zajęciowej.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki zaapelował w ostatnich dniach o zbiórkę ofiar do puszek na rzecz Ukrainy we wszystkich kościołach w Polsce. Przypomniał, że od samego początku pełnoskalowej wojny na Ukrainie, Kościół w Polsce świadczy pomoc potrzebującym Ukraińcom. „Wojna trwa nadal, dlatego – mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego zwracam się z gorącym apelem o nieprzerwaną solidarność z potrzebującymi Ukraińcami” – napisał w swym apelu abp Gądecki. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych z września 2023, od początku wojny zostało poszkodowanych ponad 27 tys. osób cywilnych, z czego 14 tys. odniosło rany, 7 tys. poniosło śmierć, w tym ok. 500 dzieci. Zginęło ok. 70 tys. żołnierzy ukraińskich, a 120 tys. odniosło rany. Na całym świecie zarejestrowano prawie 6,5 mln uchodźców wojennych z Ukrainy, w tym prawie 1 mln w Polsce. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski powiedział, że Kościół w Polsce pragnie kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego kolejny raz poprosił o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki. Ofiarodawców zapewnił serdecznej pamięci i modlitwie. Ta zbiórka zostanie przeprowadzona w naszej parafii w przyszłą niedzielę.

W najnowszym numerze Niedzieli polecamy artykuł pt: „Nasz świat traci sumienie”. Prośmy Pana, by błogosławił nam na czas modlitwy, postu i jałmużny.