Informacje duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

wpis w: Aktualności | 0

Gromadzimy się na Eucharystii w pierwszą niedzielę Adwentu. Tym samym rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Jego przyjście uobecniamy rok rocznie w tajemnicy świąt Narodzenia Pańskiego. Jednak w dzisiejszą niedzielę chcemy również uświadomić sobie, że przyjdzie On ponownie na końcu czasów. Módlmy się podczas tej Mszy świętej, abyśmy zawsze byli przygotowani na spotkanie z Panem.

  1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, czas radosnego przygotowania na ponowne przyjście Chrystusa na końcu dziejów i na Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do głębokiego przeżycia tego czasu oraz  odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.  Na Msze święte roratnie zapraszamy o godz.7.00 . Informujemy, że w czasie adwentu w dni powszednie  będzie Mszy św. z udziałem dzieci  o godz. 17.00 w kaplicy na plebani. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 12 – 14  
  2. Dziś Mszą św. o godz.12.30 rozpoczniemy w naszej parafii prace Synodu, ogłoszonego przez papieża Franciszka.
  3. Od dzisiejszej niedzieli są do nabycia opłatki  i świece Caritas  na świąteczny stół w cenie 17 i 8 zł.        
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej dla dzieci od godz.16.30 w kaplicy na plebani i od 18.00 w kościele.
  5. Odwiedzimy chorych i starszych parafian ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek od godz. 8.30.
  6. W tym tygodniu swoje spotkanie formacyjne mają: Bractwo Eucharystyczne i Zespół Formacji Duchowej.
  7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (6 zł). Uwagę zwraca m.in. rozmowa z amerykańskim dziennikarzem Rodem Dreherem (Świat odrzucił Boga?). Informujemy, że ze  względu na znaczący wzrost cen papieru, druku i kolportażu cena  egzemplarza Niedzieli od 5 grudnia wynosi 8 zł.
  8. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Stefan Jamróz i śp. Krystyna  Szwagruk .W czwartek mija 18 rocznica śmierci ks. prałata Henryka Bąbińskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Niech dobry Pan błogosławi nam na dzisiejsze świętowanie i czas adwentu.