Informacje duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

Informacje duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu A

 1. Dziś I niedziela Adwentu i początek nowego roku liturgicznego. Roraty dla dorosłych od pn. do sob. o 7.00 w kościele, dla dzieci o 17.00 w kaplicy na plebanii.

 2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek spotkanie Bractwa Eucharystycznego. Spowiedź dzieci w piątek przed Mszą Święta Roratnią od 16.30 i dorosłych w kościele od 17.45.

 3. Ponownie przypomnimy rodzicom dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, że w minionym tygodniu odbywały się spotkania indywidualne rodziców z duszpasterzem. Rodzice, których nie było, mogą się umawiać w zakrystii jeszcze w tym tygodniu na indywidualnie spotkania z duszpasterzem.

 4. Jako parafia zobowiązani jesteśmy przygotować 30 dużych paczek bożonarodzeniowych, które zostaną wysłane na Ukrainę. Z darów oraz ofiar do tej pory złożonych udało nam się przygotować niecałe 13 paczki, jednakże czekamy jeszcze w tym tygodniu na wasze dary. Prosimy o przynoszenie żywności długoterminowej: mąki, makaronów, konserw, puszek i środków higienicznych i składanie ich w kartonach. Składamy podziękowanie osobom, które już to uczyniły.

 5. W przyszłą II niedzielę Adwentu, tradycyjnie zbiórka do puszek po Mszach na Kościół na wschodzie.

 6. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach: 11,12,13 grudnia. Szczegółowy program za tydzień.

 7. W zakrystii można nabywać świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”: duże 20 zł, małe 10 zł.” oraz opłatki, które poświęcimy.

 8. W tym tygodniu obchodzić będziemy następujące wspomnienia liturgiczne:
  w środę: święto Św. Andrzeja Apostoła. Imieniny biskupa Andrzeja Przybylskiego.
  w sobotę: Św. Franciszka Ksawerego.
 1. Z dniem 1 stycznia przechodzi na emeryturę i prace w parafii zakończy nasz Pan Organista Artur. W związku z tym parafia poszukuję organisty na jego miejsce.

 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”: „Świętość na wyciagnięcie ręki”; „Biskupi bronią Jana Pawła II”; „Recepta na rubinowe gody”; „Rozważania o tym, co przekracza normalność”.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:
  Małgorzata Domań i Wacława Kustal. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
  Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia, Adwentu i całego nowego roku liturgicznego.