INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Druga Niedziela Zwykła – 17 I 2021 r.

wpis w: Aktualności | 0

Wszyscy ludzie powołani są przez Pana Boga do określonych zadań. Każdy z nas musi więc rozpoznać swoje powołanie. Czego Bóg od nas wymaga? Gdzie chce, abyśmy głosili Jego chwałę? Rozpoznanie Jego woli jest ważne ze względu na współpracę, jaką proponuje nam Bóg. Otwórzmy nasze serca na działanie Jego łaski, która na pewno nam w tym pomoże.

  1. Dziś w Kościele katolickim w Polsce przypada XXIV Dzień Judaizmu. Natomiast od jutra do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. W liturgii wspominamy:
  • we wtorek: Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa oraz Św. Mariusza, męczennika. Dzień imienin ks. Mariusza – Msza Św. w intencji solenizanta o godz. 7.00
  • w środę: Świętych: Fabiana i Sebastiana, męczenników;
  • w czwartek: Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę. W tym dniu obchodzimy Dzień Babci.
  • w piątek: Św. Wincentego Pallottiego, prezbitera. W tym dniu obchodzimy Dzień Dziadka.
  1. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Biblii. W przyszłą niedzielę również ofiarami do puszek będziemy wspierać ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy Caritas Polska.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi. (Modlitwa za darczyńców naszej świątyni w środy o godz. 18.30 oraz w niedziele podczas Mszy Św. za Parafian).
  3. Zachęcamy do lektury katolickiego tygodnika Niedziela oraz Mojego Pisma Tęcza. W Niedzieli warto przeczytać: Po co nam Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan? 7 ważnych ekumenicznych pytań; Ratujmy młode pokolenie – o zniewoleniach; Świadectwo misjonarki s. Marii Wacławy Witek, która od 42 lat posługuje w Peru.

Bóg powołał do wieczności:

Śp. Kazimierza JAKUBOWSKIEGO

Śp. Ryszarda WIERZBĘ

Śp. Wandę CZERWIŃSKĄ

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.