INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Czwarta Niedziela Adwentu – 20 XII 2020 r.

  1. Cztery zapalone świece na wieńcu adwentowym uświadamiają nam, że kończy się czas naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Ufamy, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
  2. RORATY w naszym kościele: od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i o 17.00 z udziałem dzieci; w czwartek (24 XII) Roraty tylko o godz. 7.00. Zapraszamy.
  3. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi: od poniedziałku do środy: 6.30 – 7.00; 16.30 – 17.00; 18.00 – 18.30; w czwartek od 6.30 – 7.00.
  4. W czwartek przypada wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msza św. sprawowana będzie tylko o godz. 7.00, nie będzie Mszy świętej o godz. 18.30. To ostatnie Roraty w tegorocznym Adwencie. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. W tym dniu zachęcamy do praktykowania postu ilościowego i jakościowego.
  5. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Tradycyjnie Pasterka u nas rozpocznie się o północy. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  6. W pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia, Msze święte będą sprawowana w naszej świątyni według porządku niedzielnego: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 17.00 i 18.30.

Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt, święto św. Szczepana – pierwszego męczennika, przeznaczone będą na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

  1. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty.
  2. Jeszcze można nabyć poświęcone opłatki i świece wigilijne Caritas. Polecamy katolicki tygodnik „Niedziela” z bogatymi artykułami na temat Kościoła: Po co nam Kościół? Świadectwa ludzi młodych, którzy kochają Kościół oraz sylwetka świadka wiary – Marii Okońskiej.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy dzisiejszą ofiarą na tacę wsparli materialnie parafialną świątynię. Pragniemy gorąco podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritasu „Wyciągnij rękę do ubogiego” i ofiarowali odzież zimową, produkty spożywcze i środki czystości. Wszystkim darczyńcom i ludziom niosącym pomoc niech Bóg hojnie błogosławi!

Do wieczności Bóg powołał:

Śp. Mariannę Pączek

Śp. Alicję Młynek

Śp. Krzysztofa Ostopinko

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…