Informacje duszpasterskie 24.10.2021 XXX Niedziela Zwykła

wpis w: Aktualności | 0

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele, jako niedziela misyjna. Z tej racji po każdej Mszy Św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na ten cel. Bóg zapłać.
 2. W najbliższy piątek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej. W Archikatedrze Mszą Św. o godz. 18.00 rozpocznie się diecezjalny etap Synodu. Na tą Mszę Św. zaproszeni są członkowie grup parafialnych szczególnie Rady Duszpasterskiej.
 3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. W zakrystii i kancelarii można składać tzw. wypominki. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.
 4. W najbliższym tygodniu przypadają;
  – czwartek: Święto Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza, rocznica ustanowienia Diecezji Częstochowskiej (1925r.)
 5. Jutro o godz. 16.30 w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie Zespołu Formacji Duchowej im. Św. Jana Pawła II.
 6. We wtorek o godz. 17.30 w salce Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci z klasy IV SP.
 7. W piątek po wieczornej Mszy Św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. Polecamy prasę katolicką: Tygodnik Niedziela i Jakubowe Nowiny.
 9. Siostra Lucjana, nasza zakrystianka, składa serdeczne podziękowania za udział w pogrzebie, zamówione Msze Św., osobistą modlitwę za duszę Śp. Jej Mamy Marianny Mucha. Serdecznie dziękuje Księżom na czele z Ks. Proboszczem, osobom uczestniczącym w pogrzebie w Złoczewie, parafianom którzy duchowo łączyli się z nią i jej Rodziną w tym trudnym czasie, za wszystko wszystkim Bóg zapłać! Siostra zapewnia o modlitwie za wszystkich, którzy polecali pamięci modlitewnej jej zmarłą Mamę.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Cecylia Cieplak, Eugeniusz Kołudzki, Melania Szewczyk, Waldemar Pakosz, Andrzej Nagłowski. Wieczny odpoczynek…