Informacje duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu –10 .03.2019 r.

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Przed nami czas pogłębionej modlitwy i pokuty, który ma nam pomóc w nawróceniu. Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. „Nie samym chlebem żyje człowiek” – mówi dziś do nas Jezus. Niech te słowa pomogą nam dobrze przeżyć ten ważny okres na drodze naszego zbawienia.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Trzeźwości.
 2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych.  Dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Podczas tego nabożeństwa zbieramy ofiary na Grób Pański i Ołtarz wystawienia. Natomiast w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 a dla dorosłych parafian i młodzieży o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych i odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Po raz dziewiąty rusza w Polsce akcja Caritasu Jałmużna Wielkopostna w związku z tym rozprowadzamy dziś skarbonki. Dzieci a nawet całe rodziny, mogą zbierać do tekturowych skarbonek pieniądze zaoszczędzone dzięki wielkopostnym wyrzeczeniom. Ofiary te złożymy przy ołtarzu w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
 4. We wtorek o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla dzieci z klas II SP i ich rodziców.
 5. W środę, 13 marca, przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać rekolekcje dla młodzieży. Prosimy o modlitwę
  w intencji ludzi młodych.
 7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.
 8. Polecamy lekturę Niedzieli i Jakubowych Nowin.
 9. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Ziemi Świętej prosimy o kontakt z ks. Mariuszem do 16 marca.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca. Są one przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.

W minionym tygodniu odszedł do Pana

Śp. Jerzy Szopa l. 87

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie