INFORMACJE DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06 IX 2020

wpis w: Aktualności | 0

 1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
 2. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza Św. w intencji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 oraz obrzęd poświęcenia przyborów szkolnych.
 3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze Św. w naszej parafii w tym dniu: 7.00; 17.00 i 18.30.
 4. Z kalendarza liturgicznego:
 • w poniedziałek (07 IX) – św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika;
 • w środę (09 IX) – św. Piotra Klawera, prezbitera oraz bł. Anieli Salawy, dziewicy;
 • w sobotę (12 IX) – Najświętszego Imienia Maryi – odpust w Kościele Rektorackim.
 1. Przypominamy, iż uczniowie klasy VI SP rozpoczynają w tym roku szkolnym trzyletni okres przygotowania do sakramentu bierzmowania. Deklaracje zgłoszeniowe będą rozdane podczas katechezy w szkole a terminy spotkań na cały rok dla nich oraz II i III roku przygotowania będą wręczone na zakończenie Triduum ku czci Św. Stanisława Kostki (16 IX – 18 IX).
 2. Kancelaria parafialna będzie czynna: poniedziałek, środa, piątek – 16.30 do 17.30 a wtorek, czwartek i sobotę – 10.00 do 11.00 (nowe godziny wywieszone są w gablocie i na drzwiach wejściowych do Domu Parafialnego oraz na stronie internetowej parafii).
 3. W przyszłą niedzielę (13 IX) gościć będziemy Misjonarza Miłosierdzia, Ks. Prałata Stanisława Gębkę, który będzie głosił Słowo Boże oraz po Mszach Św. poprosi nas o wsparcie finansowe na rzecz Kazachstanu. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
 4. Taca przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Jakubowe Nowiny.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty:

Śp. Jadwigę Pacierpnik – Krukowską; Śp. Lucjana Paluta

oraz zmarł Śp. Ks. Prałat Stanisław Iłczyk – Dziekan Regionu Częstochowskiego;
Proboszcz Parafii Św. Wojciecha B.M. w Częstochowie

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…