INFORMACJE DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 VIII 2020

 1. Dziś w naszej parafii Doba Eucharystyczna. Plan podany jest w gablocie, na drzwiach świątyni, stronie internetowej parafii oraz w Jakubowych Nowinach. Rozpoczęcie Adoracji po Mszy św. o godz. 12.30. Wcześniej podczas Mszy Św. o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Św. dzieci z kl. III. Od jutra do piątku o godz. 18.30 Biały Tydzień.
 2. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 3. Nasze modlitwy w tym tygodniu wspiera wstawiennictwo:
 • we wtorek (01 IX) bł. Bronisławy. Jest to także 81. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlitwą obejmujemy wszystkie ofiary tej wojny oraz wzniesiemy błagalne wezwania, aby nigdy więcej ludzkość nie zaznała takiej fali nienawiści;
 • w czwartek (03 IX) św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła;
 • w piątek (04 IX) błogosławione męczenniczki z Nowogródka a wśród nich pochodząca z naszej diecezji bł. Maria Kanuta Chrobot;
 • w sobotę (05 IX) – św. Matka Teresa z Kalkuty.
 1. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. O godz. 18.30 podczas Mszy Świętej pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Natomiast w niedzielę 06 IX o godz. 11.00 modlitwa za Grono Pedagogiczne, pracowników i społeczność uczniowską ZS-P nr 1 oraz poświęcenie przyborów szkolnych.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odpowiednie do tych dni nabożeństwa. W czwartek o 17.30 Godzina Święta w kaplicy Adoracji a o 18.30 Msza Św. w intencji Bractwa Eucharystycznego. W piątek od godz. 8.30 ks. Adrian i ks. Mariusz udadzą się z posługą sakramentalną do chorych i starszych wiekiem parafian. Spowiedź św. od godz. 17.15. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież, aby rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny od pojednania z Bogiem i człowiekiem. Przypominamy, iż w naszej parafii spowiedź św. jest zawsze pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św.
 3. Informujemy, iż uczniowie klasy VI SP rozpoczynają w tym roku szkolny trzyletni okres przygotowania do sakramentu bierzmowania. Deklaracje zgłoszeniowe będą rozdane podczas katechezy w szkole a terminy spotkań na cały rok dla nich oraz II i III roku przygotowania będą wręczone na zakończenie Triduum ku czci Św. Stanisława Kostki (16 IX – 18 IX)
 4. Kancelaria parafialna będzie czynna: poniedziałek, środa, piątek – 16.30 do 17.30 a wtorek, czwartek i sobotę – 10.00 do 11.00 (nowe godziny wywieszone są w gablocie i na drzwiach wejściowych do Domu Parafialnego oraz na stronie internetowej parafii).
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Katolicki tygodnik Niedziela oraz Jakubowe Nowiny.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty:

Śp. Kazimierza Grabowskiego; Śp. Mariana Marchewkę;

Śp. Wacława Kędzię; Śp. Janusza Gołębiowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…