e-Katolik 2019-08

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witam w ostatnim, lutowym wydaniu e-Katolika. Dziś prezentujemy aplikację „Angelus – czyli Anioł Pański” w mobilnej wersji oraz „Czytania na każdy dzień” od serwisu Mateusz.pl. Na koniec zachęcamy do zapoznania się z ciągle rozwijanym – również w języku polskim – pakietem biurowym „LibreOffice”, który w wielu przypadkach w zupełności wystarczy do codziennej pracy i nie tylko. Zapraszamy do lektury…

 

Angelus, czyli Anioł Pański Twórca: Magnifficat

Angelus to przede wszystkim możliwość odmawiania modlitwy Anioł Pański, która jest jedną z najstarszych, tradycyjnych modlitw odmawianych każdego dnia. Anioł Pański jest średniowieczną modlitwą upamiętniającą przesłanie zwiastującego Maryi Anioła.

Aplikacja posiada funkcję dzięki, której będziemy mogli ustawić przypomnienie o modlitwie. Ponadto aplikacja pozwala na obejrzenie niedzielnej transmisji modlitwy Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem z Placu Świętego Piotra w Watykanie. Warto dodać, że aplikacja jest w języku polskim, jest często aktualizowana oraz posiada wiele opcji personalizacji.

Strona twórcy

Google Play

Apple iTunes


Czytania na każdy dzień – Mateusz Twórca: LOGON

Dzięki aplikacji „Czytania na każdy dzień” możemy zapoznać się z biblijnymi czytaniami na każdy dzień roku liturgicznego oraz dodatkowo, materiałami wideo na dany temat, każdego dnia. Warto dodać, że poza samymi wspomnianą treścią dostajemy codzienny komentarz zaczerpnięty z z archiwalnych numerów miesięcznika „Oremus”.

Twórca zapewnia o częstej aktualizacji oraz ciągłym rozwijaniu aplikacji. Program oczywiście w języku polskim.

Strona twórcy

Google Play


LibreOffice Twórca: LibreOffice.org

Trudno dziś wyobrazić sobie codzienną pracę bez oprogramowania do tworzenia i edycji dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji. Na rynku jest spory wybór tego typu rozwiązań. My zaś proponujemy zapoznać się z w pełni darmowym pakietem biurowych dzięki któremu usprawnimy swą codzienną pracę.

LibreOffice składa się między innymi z oprogramowania do tworzenia i edycji dokumentów tekstowych (Writer), arkuszy kalkulacyjnych (Calc), prezentacji (Impress), rysunków i wykresów (Draw), baz danych (Draw) oraz bardzo prosty w obsłudze edytor równań matematycznych (Math). Ponadto aplikacja pozwala zapisywać pliki w formacie PDF. Pakiet jest w języku polskim oraz jest ciągle rozwijany i aktualizowany. Należy pamiętać, że programy takie jak Writer, Calc czy Impress zapisują utworzone pliki w wielu formatach, między innymi takich jak “doc”, “xls” czy “ppt” tak, aby każdy mógł bez problemu je odtworzyć w innych aplikacjach tego typu. 

Strona twórcy aplikacji

Systemy Windows

Systemy Windows – wersja portable