e-Katolik 2019-22

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w kolejnym, czerwcowym wydaniu e-Katolika. Dziś zachęcamy do zapoznania się z aplikacjami „Modlitewnik Pauliński” pozwalający na poznane wielu modlitw Zakonu Pustelników oraz „Kalendarz Liturgiczny”, dzięki któremu nie ominie nas żadne ważne wydarzenie. Na koniec proponujemy aplikację dla każdego – nie ważne czy już uprawia sport lub chce dopiero zacząć z nim swoją przygodę – w myśl słów „Sport siłą Wiary, Wiara siłą sport” – “Endomondo”. Zapraszamy do lektury…

 

Modlitewnik Pauliński Twórca: Pauline Fathers

Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika – zwany potocznie paulinami – został założony w XIII wieku. Nazwa zakon wywodzi się od św. Pawła z Teb, pierwszego uznanego przez Kościół katolicki pustelnika. Aplikacja pozwala na zapoznanie się z modlitwami zakonu oraz jego historią i opisem.

Sama aplikacja ma przyjazdy dla oka i obsługi interfejs użytkownika dzięki czemu jego obsługa nie sprawi nikomu problemu. Modlitewnik jest dostępny w wielu wersjach językowych między innymi w języku polski, angielskim, włoskim i łacińskim.

Google Play


Kalendarz Liturgiczny Twórca: 3kropki

W dzisiejszym życiu coraz trudniej znaleźć czas na chwilę zadumy i modlitwy, dni mijają jeden za drugim, a my pędzimy do przodu. Opisywana aplikacja pozwala na poznanie  świąt katolickich wypadających w ciągu roku.

Dodatkowo możemy przeczytać wspomnienia świętych i błogosławionych oraz  zapoznać się z fragmentami rozmyślań Ewangelii na dany dzień.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i posiada wygody i przejrzysty interfejs użytkownika. Polecamy.

Google Play


Endomondo Twórca: Endomondo

To aktywności fizycznej,  nie trzeba – mamy nadzieje – namawiać nikogo. O tym, że w „Zdrowym ciele zdrowy duch” powinien pamiętać każdy. Tym bardziej cieszy nas możliwość zaprezentowania jednej z najbardziej popularnych aplikacji wspomagającej uprawianie wielu dyscyplin sportowych. Aplikacja w darmowej wersji pozwala na śledzenie treningów ponad 60 dyscyplin sportowych za pomocą GPS, sprawdzanie dystansu, tempa, prędkości, spalonych kalorii, etc. Ponadto możemy swoimi rekordami i osiągnięciami dzielić się z bliskimi na media społecznościowych.  Ponadto możemy brać udział w wielu wyzwaniach i konkursach, które nie tylko promują sport, ale również pomagają potrzebującym.

Aplikacja ma bardzo przyjazny interfejs użytkownika, miłą dla oka szatę graficzną, jest intuicyjna w obsłudze oraz często aktualizowana. Polecamy każdemu choćby do samych spacerów. Pamiętajmy, że każdy metr to nasze zdrowie i pomoc dla innych. Polecamy.

Strona twórca

Google Play

iTunes