e-Katolik-2019-13

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

W ostatnim marcowym wydaniu e-Katolika proponujemy zapoznanie się z przede wszystkim tematyką związaną z programowaniem tym bardziej, że w minionych dniach sam Papież Franciszek napisał swoją pierwszą linijkę kodu – Więcej informacji z tego wydarzenia KLIKNIJ TU. Dwie pierwsze pozycje skierowane są dla każdego dziecka, które chciałoby spróbować swoich sił w nauce programowania –„Algorytmy Miasto” oraz „Dance Party – Warm Up”. Na koniec proponujemy aplikacje „Lectio Divina” jako pomoc w czytaniu i poznawania Słowa Bożego. Zapraszamy do lektury… 

 

Algorytmy Miasto: Gra kodowania dla dzieci Twórca: Musteren

Aplikacja pozwala na przyswojenie przez dziecko podstaw programowania i algorytmiki poprzez zabawne przygody z zwierzętami. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy swoją postać oraz poziom trudności. Gdy już wszystko będzie gotowe zaczynamy „prowadzić” naszego bohatera poprzez przeróżne plansze i przeszkody podając mu odpowiednie polecenia, funkcje czy pętle.

Aplikacja pomimo braku języka polskiego jest prosta i przyjazna w obsłudze. Zachęcamy zapoznawać dzieci z podstawowymi poleceniami w języku angielskim ponieważ właśnie z nim będą mieli do czynienia podczas programowania. Twórcy zapewniają częste aktualizację aplikacji, która już dziś oferuje 51 poziomów w 4 rozdziałach.

Strona twórcy

Google Play


Dance Party – Warm Up Twórca: code.org

Aplikacja w formie przyjaznej gry jest dostępna poprzez przeglądarkę internetową, co oznacza, że wystarczy wejść na podany poniżej adres i już mamy do niej dostęp. Sama gra polega na stworzeniu potańcówki poprzez podawanie właściwych poleceń dla postaci w grze. Mamy do wyboru szerokie spectrum poziomów trudności, które są dostosowane do wieku gracza. Warto zwrócić uwagę, że w inicjatywę gier znajdujących się dla portalu www.code.org jest zaangażowany sam Papież Franciszek poprzez watykańską fundację Scholas Occurrentes.

Aplikacja „Dance Party – Warm Up” jest stale aktualizowana oraz w pełni w języku polskim co pozwoli na zabawę w programowanie dla każdego.


Lectio Divina – On Jest Twórca: TomekR oraz Mateusz Abramek

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć czytać Słowo Boże, a aplikacja „Lectio Divina – On Jest” w tym nam pomoże. Sam program oparty jest na rozważaniach Lectio Divina, przygotowywanych od 2011 roku w formie drukowanej dla parafian NMP Bolesnej we Wrocławiu – Strachocinie przez członków wspólnoty „On Jest” Ruchu Światło – Życie.

Celem autorów aplikacji było stworzenie aplikacji, która w prosty i przyjazny sposób zachęci nas do poznawania Słowa Bożego i wspólnej modlitwy i rozważań w myśl słów św. Pawła -„żywe, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca” (Hbr 4,12). Polecamy.

Google Play

iTunes Store