e-Katolik 2019-11

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w kolejnym, wielkopostnym wydaniu e-Katolika. W związku z przypadającą 17 marca niedzielą Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami prezentujemy dziś aplikację „Myśli ks. Jana Berthiera” oraz aplikację „Szafarze”. Na koniec proponujemy rozrywkę dla naszego umysłu i nie tylko pod postacią gry „iMaSzPamięć”. Zapraszamy do lektury…

„Myśli ks. Jana Berthiera” Twórca: MSF

Sługa Boży ks. Jan Berhier był francuskim duchownym i wieloletnim misjonarzem. Założycielem Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Jest autorem wielu ciekawych książek popularnych i naukowych. Tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z aplikacją, w której znajdziemy zbiór jego sentencji, myśli oraz cytatów.

Aplikacja pozsiada wygodny interfejs użytkownika i jest całkowicie w języku polskim. Opiekę nad aplikacją otaczają Misjonarze Świętej Rodziny zapewniając pełne wsparcie aplikacji. 

Strona twórcy

Google Play


“Szafarze” Twórca: nSzafarze.pl

Wielokrotnie podczas uroczystości duchowych może spotkać osoby pomagające przy udzielaniu Komunii Świętej. Są to osoby świeckie zwane szafarzami. Ich zadaniem jest pomoc kapłanowi podczas komunii lub ich zastąpienie w przypadku gdy rozdzielanie jej przez kapłana jest nie możliwe.

Aplikacja „Szafarze” poświęcona jest właśnie wspomnianym pomocnikom Eucharystii. Znajdziemy tu najnowsze aktualności i wydarzenia z ich życia, galerie oraz kontakt.

Strona twórcy

Google Play


“iMaSz Pamięć PL” Twórca: iMaSz.net

Nikomu nie trzeba przypominać, iż warto ćwiczyć swoją pamięć i koncentracje w każdym wieku. Dzięki grze „iMaSz Pamieć” będziemy mieli taką możliwość. Gra polega na odnajdywaniu tych samych obrazków ukrytych pod poszczególnymi polami. Aplikacja charakteryzuje się zróżnicowanym podejściem do rozgrywki zależnym od poziomu trudności, rodzaju rozgrywki czy też jej tematyce.

Wygrywa ten kto odkryje wszystkie pola jak najszybciej lub w jak najkrótszej ilości prób. Polecamy dla całej rodziny. Twórca zapewnia o stałych aktualizacjach i ciągłym rozwijaniu aplikacji.

Strona twórcy

Google Play