e-Katolik 2018-10

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w ostatnim wydaniu e-katolika w tym roku 😊. Mamy nadzieje, że nasz cotygodniowy kącik i prezentowane w nim aplikacje przypadły do gustu wszystkim odwiedzającym. Od nowego roku nadal będziemy zamieszczać aplikacje przydatne każdemu podczas codziennego poznawania Boga jak również poszerzaniu swojej wiary. Będziemy również prezentować aplikacje przydatne na co dzień podczas pracy na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Dziś prezentujemy możliwość poznawania Boga poprzez aplikacje „Tweetując z Bogiem”, aplikację dzięki, której sprawdzimy stan jakości powietrza „Kanarek – ostrzeżenia o smogu” oraz odsłonę popularnego serwisu Youtube, ale tym razem przeznaczoną tylko dla najmłodszych – „YouTube Kids” 

“Tweetując z Bogiem” Twórca: TwGOD

Aplikacja Tweetując z Bogiem jest przeznaczona tak naprawdę dla każdego kto chce poszerzyć swoją wiarę lub chciałby dowiedzieć się w co wierzą katolicy. Aplikacja oparta jest na książce wydanej pod tym samym tytułem. Artykuły, wpisy i modlitwy jakie w niej znajdziemy pozwalają na lepsze zrozumienie postaci wiary i samego Boga.

Aplikacja zawiera również zbiór ponad 200 pytań na temat wiary i nie tylko.

Strona twórcy

Google Play


„Kanarek – ostrzeżenie o smogu” Twórca: Michał Tajchert

Kanarek jest aplikacją, która w bardzo prosty i intuicyjny sposób pozwala na sprawdzenie zanieczyszczenia powietrza – czyli smogu – w naszej okolicy. Program korzysta z oficjalnych stacji Głównego Inspektoriatu Ochrony Środowiska oraz firm prywatnych takich jak LookO2, Syngeos czy perfect-Air. Dużym plusem aplikacji jest fakt wspierania norm WHO jak również Polskich dla substancji szkodliwych oraz Indeksu Jakości Powietrza w Unii Europejskiej.

Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z stosownych wykresów powiadomień oraz widgetu , który może non-stop informować nas o zanieczyszczeniach.  Aplikacja informuje o smogu poprzez: wykresy, powiadomienia, a także specjalny widget. Kanarek pozwoli nam sprawdzenie między innymi pyłów zawieszonych PM 2,5 i 10, dwutlenku węgla, tlenku węgla, benzenu czy też ozonu.

Producent zapewnia o ciągłym rozwijaniu aplikacji i dodawaniu nowych stacji kontroli. W tym momencie aplikacja korzysta z stacji pomiarowych między innymi w takich miastach i ich okolicach jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Toruń, Poznań, Kielce, Częstochowa, Łódź, Gliwice, Opole, Wrocław, Kalisz, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Zielona Góra, Żary, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Koszalin, Piła, Łeba, Sopot, Gdynia, Bydgoszcz, Białystok, Biała Podlaska, Siedlce, Łomża, Lublin, Puławy, Radom, Zamość, Rzeszów, Przemyśl, Tarnów, Nowy Sącz, Zakopane oraz Żywiec.

Strona twórcy

Google Play


“YouTube Kids” Twórca: Google

Popularności serwisowi YouTube nie można odmówić. Korzysta z niego również wiele parafii czy instytucji katolickich na całym Świecie. Na naszej stronie również możecie znaleźć w zakładce ZAPRZYJAŹNIONE STRONY wiele odnośników do polecanych kanałów YouTube. Nie od dziś jednak wiadomo, że w wspomnianym portalu można znaleźć również wiele złej i nieodpowiedniej treści, tym bardziej należy chronić najmłodszych od takich publikacji. Z pomocą przychodzi nam wersja YouTube tylko dla dzieci. Korzystając z tej wersji serwisu możemy być pewni, że nasi najmilsi nie natrafią na nie odpowiednią treść, często nie mającą nic wspólnego z dobrą zabawą, nauką i rozwijaniem się.

Aplikacja/serwis pozwala również na ustalenie odpowiednich filtrów i weryfikatorów treści jaka ma być dostępna. Producent zapewnia, że ciągle rozwija aplikacje i pracuje nad jej ulepszaniem, jednakże nigdy nie należy zostawiać pociech samych sobie i choć od czasu do czasu należy weryfikować wyniki wyszukiwania.

Strona twórcy

Google Play

Apple iTunes