e-Katolik 2019-09

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witam w marcowym wydaniu e-Katolika. W dniu dzisiejszym obchodzimy kolejny już Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego obchody mają też swoje miejsce w naszej parafii. Z tej okazji prezentujemy dziś aplikacje poświęconą wydarzeniom w ten weekend – „Tropem Wilczym”. Ponadto zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy związaną z tematem 1 marca – „Żołnierze Wyklęci – Quiz”. Na zbliżający się okres Wielkiego Postu zachęcamy do zapoznania się z „Brewiarzem dla mobilnych” . Zapraszamy do lektury…

 

„Tropem Wilczym” Twórca: Fundacja Wolność i Demokracja – Tropem Wilczym

Aplikacja jest przede wszystkim związana z organizowanymi w całej Polsce i na świecie biegami upamiętniającymi Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Samo święto zostało wprowadzone w 2011 roku i w ostatnich latach forma biegu cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Dużym plusem jest możliwość śledzenia własnych treningów oraz szereg dodatkowych opcji.

Sama aplikacja ma bardzo przyjazny interfejs użytkownika i jest bardzo prosta w obsłudze oraz aktualizowana na bieżąco.

Strona twórcy

Google Play


„Żołnierze Wyklęci – Quiz ” Twórca: apkastudio

Kolejna aplikacja jaką dziś prezentujemy również dotyczy tematu Żołnierzy Wyklętych. Tym razem jest to  forma quizu, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapoznać się z bogatą historią miedzy innymi Danuty Siedzikówny, Heleny Motykówny, Ireny Tomaszkiewicz, Witolda Pileckiego, Edwarda Taraszkiewicza, Augusta Fieldorfa, Mariana Bernaciaka, Stanisława Sojczyńskiego czy Hieronima Dekutowskiego oraz pozostałych, ciekawych informacji dotyczących Polski i naszej drogi do wolności.

Aplikacje cechuje prosty w obsłudze interfejs użytkownika oraz – w opinii wielu użytkowników – dość wysoki poziom trudności pytań. Tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z ta aplikacją.

Google Play


„Brewiarz dla mobilnych” Twórca: {o} Software

Czy jest Brewiarz nie trzeba przypominać żadnemu katolikowi. Tym bardziej polecamy tą aplikację w czasie Wielkiego Postu jak i poza nim w celu pełniejszej i głębszej codziennej modlitwy. Warto przypomnieć, że w aplikacji poza podstawowymi modlitwami na między innymi „Jutrznie”, „Modlitwę popołudniową” czy „Nieszpory” znajdziemy szereg innych modlitw w zależności od danego wydarzenia i okresu w kalendarzu liturgicznym

Aplikacja ma bardzo przejrzysty i miły dla oka interfejs użytkownika oraz jest stale rozwijana przez twórców.

Strona twórcy

Google Play