e-Katolik 2019-07

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witajcie w kolejnej odsłonie e-Katolika. Dziś zachęcamy do zapoznania się z dość mało znanym świętym Kościoła katolickiego jakim niewątpliwie jest „Święty Szarbel”. Następnie prezentujemy „Kalendarz Biblijny” jako źródło informacji dotyczące wszystkich istotnych wydarzeń w życiu każdego katolika. Na koniec proponujemy nauka języków obcych przy pomocy aplikacji „Qlango”. Zapraszamy do lektury…

 

Święty Charbel Twórca: Black Ratel

Zbiór modlitw do św. Charbela, a właściwie Jusufa Antuna Machlufa jest stosunkowo mało znany w Polsce tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z nowennami i modlitwami do tego świętego pustelnika z Maroka.

Aplikacja zawiera między innymi nowennę, litanie oraz zbiór modlitw do św. Charbela. Aplikacja cechuje się przejrzystą i łatwą obsługą. Warto dodać, że Kościół katolicki w Polsce wspomina ów świętego 28 lipca.

Strona twórcy

Google Play


Kalendarz Biblijny Twórca: Misjonarze Werbiści

Prezentowana aplikacja jest jedną z nielicznych programów, które zawierają zbiór wszystkich świąt katolickich oraz państwowych z podziałem i opisem na każdy dzień. Dodatkowo znajdziemy w niej informacje dotyczące czytań biblijnych oraz Ewangelię na każdy dzień. Aplikacja pozwala również na dodanie własnych planów modlitewnych.

Twórcami aplikacji są oddani posłudze Misjonarze Werbiści, dzięki którym można zapoznać się z tematyką misyjną Kościoła katolickiego. Warto zaznaczyć iż aplikacja do poprawnego działania nie potrzebuje stałego dostępu do Internetu oraz jest często aktualizowana.

Strona twórcy

Google Play


Qlango Twórca: Qlango d.o.o.

Na naukę języków obcych nigdy nie jest za późno. Tym bardziej do tego zachęcamy, a aplikacja Qlango z pewnością w tym pomoże. Dzięki niej możemy nauczyć się między innymi angielskiego, rosyjskiego, czeskiego, ukraińskiego, chorwackiego, holenderskiego, portugalskiego, tureckiego, ze słoweńskiego, węgierskiego, fińskiego oraz wielu innych. Co ważne aplikacja pozwala na naukę w sposób łatwy i przyjemny poprzez zabawę, porównania, dyktanda i ćwiczenia dostosowane do naszego poziomu wiedzy.

Aplikacja zawiera ciekawy system motywujący oraz możliwość pochwalenia się naszymi osiągami w nauce na portalach społecznościowych i nie tylko. Warto dodać iż aplikacja zawiera reklamy, ale wykupując – jednorazowo – subskrypcje nie tylko się ich pozbywamy, ale również dostajemy dostęp do wszystkich dodatkowych funkcji.

oraz jest często aktualizowana.

Strona twórcy

Google Play

Apple iTunes