e-Katolik 2018-07

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w kolejnej odsłonie e-Katolika. Dziś prezentujemy aplikacje pozwalające na przypomnienie sobie jak piękne są nasze rodzime kolędy – „Kolędy Polskie” oraz aplikację pozwalającą na poznawanie na nowo cytatów Świętego Jana Pawła II –  „Cytaty JP2”.  Na koniec propozycja dla najmłodszych pod postacią gry „Noah’s Elephant in the Room”. Zapraszamy do lektury…

Kolędy Polskie Twórca: Digital Touch

Okres adwentu sprzyja wspólnemu kolędowaniu nie tylko przy wigilijnym stole. Tym bardziej zachęcamy do przypomnienia sobie jednych z najpiękniejszych pieśni kolędowych w nastrojowych aranżacjach. Aplikacja zawiera między innymi takie kolędy jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna panna”, „Jezus malusieńki”, „Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu” i wiele innych.  

Aplikacja jest w języku polskim oraz ma intuicyjny interfejs użytkownika. Aplikacja pozwala na wyłączenie podkładu dźwiękowego i odśpiewanie kolęd wedle własnego uznania.

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes


Cytaty JP2 Twórca: Centrum Myśli Jana Pawła II

Aplikacja ta to przede wszystkim zbiór cytatów Świętego Jana Pawła II na każdy dzień. Dodatkowo aplikacja pozwala na wyzwanie polegające na przeżyciu 26 dni (na pamiątkę 26 lat pontyfikatu) z nauczaniem Ojca Świętego i czynieniu dobrych uczynków.

Aplikacja oczywiście jest w języku polskim oraz ma przyjazny interfejs użytkownika. Aplikacja dzięki uprzejmości Niedziela.pl oraz Wydawnictwu Pallotinum zawiera również czytania mszalne na cały rok liturgiczny.

Strona twórcy aplikacji

Google Play


Noah’s Elephant in the Room Twórca: Salvation’s Story

Historia Noe pokazana w przejrzysty i wesoły sposób tak, aby najmłodsi zapoznali się z tematem Arki. Gra pozwala na zapoznanie się z 25 zadaniami biblijnymi, ponad 150 animowanymi postaciami i zwierzętami, mini zadaniami oraz intuicyjnym sterowaniem pozwalającym na wielogodzinną zabawę.

Gra pomimo faktu, iż nie posiada polskiej wersji językowej jest prosta w obsłudze. Dodatkowo autorzy zapewniają o częstym poszerzaniu i aktualizacji gry.

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes