e-Katolik 2019-06

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w kolejnym e-Katoliku, miejscu gdzie każdy z Was odnajdzie aplikacje służące lepszemu poznawaniu Boga i wiary jak również pomocne podczas codziennego korzystania z urządzeń mobilnych i nie tylko. Dziś prezentujemy aplikacje przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci „Pacierz 2.0” oraz „Lekcjonarz dla osób starszych”. Na koniec zachęcamy do zapoznania się z aplikacją związaną z ochroną danych osobowych „RODO w praktyce”. Zapraszamy do lektury…  

 

Pacierz 2.0 Wydawca: Diakonia Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej

Pacierz 2.0 to aplikacja, która skierowana jest dla dzieci klas podstawowych, której celem jest pomoc i zachęta do codziennej modlitwy. Aplikacja podzielona jest na kilka kategorii modlitw, z których dziecko może wybrać modlitwę do odmówienia. Modlitwy są podzielone tematycznie i dotyczą uwielbienia, dziękczynienia, przeproszenia, prośby oraz na modlitwę katechizmową.

Aplikacja cechuje prosty i intuicyjny interfejs użytkownika, z którym poradzi sobie każdy. Polecamy aplikacje dla wszystkich rodziców i opiekunów, którzy dzięki połączeniu modlitwy i technologii pozwolą dzieciom na zapoznanie się i odmawianie codziennych modlitw.

Strona twórcy

Google Play


Lekcjonarz Wydawca: WDSIE

Lekcjonarz jest propozycją dla osób, które oczekują mieć zawsze „pod ręką” zbiory czytań i Ewangelii na cały rok liturgiczny. Dzięki aplikacji będziemy mogli pogłębiać naszą wiarę oraz pogłębiać życie duchowe. Aplikacja pozwala na wybór Ewangelii z dnia dzisiejszego lub z dowolnego, innego dnia.

Aplikacja ma przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs użytkownika, ponadto jest wedle zapewnień autora, stale aktualizowana. Kolejnym atutem aplikacji jest fakt, iż do codziennego użytku nie potrzebuje stałego dostępu do Internetu. Aplikacja nie zawiera reklam ani innych płatnych elementów.

Strona twórcy

Google Play


RODO w praktyce Wydawca: UODO

W maju 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które wprowadza wiele zmian w przepisach i życiu codzienny. Przepisy te dotyczą przede wszystkim osób fizycznych, czyli każdego z nas i czy to nam się podoba czy nie mamy z nimi do czynienia w pracy, szkole czy podczas wykonywania codziennych czynności. Warto więc zapoznać się z prawami jakie posiadamy, aby nie zostać oszukanym lub nie udostępniać naszych danych wtedy kiedy nie trzeba.

Aplikacja pozwala na zapoznanie się z obowiązującymi przepisami, normami oraz pozwala na zapoznanie się z terminologią związana z ochroną danych osobowych. Dla osób, które chciały by bardziej pogłębić temat są przygotowane między innymi wytyczne grup roboczych oraz pozostałe publikacje z zakresu RODO. Warto na koniec sprawdzić swoją wiedze poprzez quiz przygotowany przez praktyków z zakresu ochrony danych osobowych.    

Strona twórcy

Google Play


 

Szanowni Parafianie i goście naszej strony e-Katolik jest tworzony dla Was i ma służyć każdemu kto tu zagląda. Cieszy nas fakt, iż ta inicjatywa została tak ciepło przyjęta. W związku z tym jeżeli ktokolwiek z Was miałby jakieś sugestie, propozycje zmian czy aplikacje to sprawdzenia i omówienia prosimy o kontakt z nami.